Counter-Strike: Global Offensive Článek Nejen Sinners. O CS:GO Major zabojuje také Slovák Zero s týmem GamerLegion

Nejen Sinners. O CS:GO Major zabojuje také Slovák Zero s týmem GamerLegion

Jan Hrušovský

7. 3. 2022 12:06

Poslední kolo evropských otevřených kvalifikací na květnový Major v Counter-Strike: Global Offensive je u konce. Z postupu do RMR turnaje, z něhož vzejdou všichni evropští účastníci Majoru, se mimo Sinners může radovat i další reprezentant česko-slovenské esport scény. S mužstvem GamerLegion slaví Patrik „Zero“ Žúdel.

Liberecké mužstvo Sinners prolétlo druhým otevřeným kvalifikačním turnajem a bez ztráty jediného zápasu postoupilo do Rumunska RMR turnaj. To mezi hráči vzbudilo velké nadšení. V Bukurešti se v dubnu odehrajou dva uzavřené kvalifikační LAN turnaje, z každého z nich se na Major kvalifikuje osm celků. Z evropského regionu tak pojede v květnu do belgických Antverp 16 mužstev, z amerického to bude šest týmů a z Asie a Oceánie dva.

Do Rumunska se vydá i slovenský střelec Patrik „Zero“ Žúdel, jenž se svým mužstvem GamerLegion prošel poslední čtvrtou kvalifikací. Během dvoudenního turnaje ztratil pouze jednu mapu a to v zápase o postup proti Skade. Zero a spol. si přesto s bulharským týmem poradili 2:1, v dalších zápasech si dokonce došli pro skalpy Sangal a také Fnatic.

Zero tak se svými spoluhráči totálně opanoval poslední kvalifikaci. Podobný kousek se podařil i Sinners o dvě kvalifikační kola dříve.

Jestli Sinners či GamerLegion naváží na povedené výsledky i na samotném RMR turnaji, ukážou až samotné boje v Bukurešti, které se v PGL studiu odehrají ve druhé polovině dubna.

Výsledky GamerLegion ve čtvrté otevřené kvalifikaci:

16:0 PuRe Gaming
16:3 –FFA
16:7 Lilmix
16:7 dora_fans
16:12 Singularity
16:6 Movistar Riders
16:7 MONKEsports
2:1 Skade
Sangal 16:8
Fnatic 16:13