Sazka eLEAGUE Counter-Strike: Global Offensive Článek

NAVI ovládli Kolín, první LAN akce roku zná svého vítěze

njc
19. 7. 2021 10:45 Sdílej:

Takovou jízdu IEM Cologne dlouho nezažilo. Natus Vincere nepoznali během celého turnaje přemožitele, přišli o pouhé tři mapy během pěti BOX sérií a po jednoznačném finálovém vítězství zvedli nad hlavu populární trofej pro šampiona německého klání. Nejlepším střelcem turnaje se stal Aleksander „s1mple“ Kostyliev.

Do turnaje vstupovali jako jeden z hlavních favoritů, svou roli naplno potvrdili. NAVI měli spolu s Gambit a G2 Esports bojovat o titul, oba své soky však nechali daleko za sebou. Gambit skončili ve čtvrtfinále, G2 sice ve finále vzdorovali, nestačilo to ale ani na jedinou mapu. Tým ve žlutém byl prostě na jiném levelu.

Sestava kolem Aleksandera „s1mple“ Kostylieva už nestála jen na ukrajinské hvězdě. Svou LAN formu předvedl také Denis „electronic“ Sharipov s HLTV Ratingem 1.23 a celkovým skóre +44.

Ještě víc než ruská puška překvapil Valeriy „B1T“ Vakhovskiy, jenž byl s Ratingem 1.22 pátým nejlepším hráčem IEM Cologne. Lepší LAN debut si mohl teprve 18letý mladík jen těžko přát.

Všechny zraky byly ale upřeny na již zmiňovaného s1mpla. Ten během 14 map dosáhl na Rating 1.51, IEM Cologne je pro 23letého snipera nejlepším eventem od DreamHack Masters Marseille z roku 2018 (turnaj, na kterém skončili NAVI druzí).

S1mple zároveň překonal světový rekord za největší počet aců během jedné soutěže. Celkem čtyřikrát poslal ukrajinský borec v jednom kole k zemi všechny protihráče, poslední zářez do historické statistiky si pak připsal ve finále proti G2. Ukrajinec je v životní formě, o nejlepším hráči roku 2021 nemůže být pochyb.

Natus Vincere se svým vítězstvím na IEM Cologne posunuli o krok blíže k Intel Grand Slamu. Jen jediný turnajový triumf dělí CIS skvadru od dalšího zápisu do esportových memoárů a peněžní odměny 1 000 000 $.