Sazka eLEAGUE Novinky

Naše prosby byly vyslyšeny! Kariérní mód se ve FIFA 21 dočká velkých změn

Jiří Novák – Sazka eLEAGUE
24. 7. 2020 13:30 Sdílej:

Kariérní mód má dlouhodobě jeden problém, kterým je malý počet významných změn a vylepšení. Mód s obřím potenciálem k tomu, aby byl tím nejlepším v celé hře, se v dalším ročníku fotbalového simulátoru FIFA dočká velký změn. EA se nechalo inspirovat jak staršími ročníky FIFA, tak i Football Managerem.

Všichni máme v živé paměti tragický začátek kariérního módu ve FIFA 20. Pokud se letos EA Sports dobře připraví a vše bude frčet, jak má, máme se na co těšit. Změn je mnoho.

Z části jde o staré možnosti, které se objevovaly ve starých ročnících FIFA. Například ovlivňování simulace zápasů v důležitých okamžicích bylo přítomno již před dlouhými 16 lety, ve FIFA 05.

Celkově simulace zápasů dostala výrazný boost. Nyní budeme mít k dispozici statistiky ze zápasů, přehled o stamině a výkonu jednotlivých hráčů.

Máte v kádru mladého borce, který hraje jako defenzivní štít záložní řady, ale hodil by se vám více na stoperu? Nyní budete moci pomocí tréninku převychovat tyto hráče na jiné pozice (těžko ale uděláte ze stopera hrotového strikera).

Nový vzhled simulace ve FIFA 21 • Foto EA Sports

Další novinkou je tzv. "match sharpness." Ta indikuje, jak si hráč poradí s vypjatými okamžiky zápasu a jaká je pravděpodobnost, že vám zahraje parádní mač. "Match sharpness" lze vylepšit díky ATS (Active Training System). Díky němu budete mít možnost rozdělit hráče do tréninkových skupinek a zvýšit tak jejich nejdůležitější dovednosti, jakými jsou u útočníku zakončení či u stoperů obrana. 

Podobnost s Football Managerem najdeme také v tréninku. Celý týden budete spravovat svůj celek, kdy budou odpočívat, kdy budou naopak naplno makat. Budete tak muset balancovat již zmíněnou match sharpness s morálkou a fyzičkou. 

Realističtější bude také hra, kterou předvádějí AI celky proti vám. Burnley tak už by tak nemuselo hrát fotbal a lá tiki-taka. Takticky budou AI týmy vyspělejší, minimálně co se týče driblingu, přihrávání či obranné sestavy.

Přestupový trh dostane taky spoustu změn. Nové možnosti budou u koupi hráčů i u jejich hostování. Budete-li chtít uzavřít smlouvu s opcí a zajistit si tak budoucí supertalent, nebude to v nové Fifě problém.

Související články