Napíše brazilská legenda FalleN na domácím Majoru poslední kapitolu své kariéry?
Counter-Strike: Global Offensive Článek Napíše brazilská legenda FalleN na domácím Majoru poslední kapitolu své kariéry?

Napíše brazilská legenda FalleN na domácím Majoru poslední kapitolu své kariéry?

David Randuška

17. 9. 2022 13:40

Je mu 31 let, přesto je pořád ve špičce světového CSka. Gabriel "FalleN" Toledo vzhlíží k IEM Rio 2022. Měl by to být další z Majorů do jeho početné sbírky. Ještě předtím ale Gabriela a jeho Imperial čeká RMR ve Švédsku. Pokud vše klapne, jak má, může se v domácím prostředí FalleN rozloučit. O svém rozpoložení a ambicích se rozpovídal pro server Dexerto.

Zbývá jen 18 měsíců a kariéra legendárního brazilské CS playera bude u konce. Alespoň tak to Gabriel Toledo plánuje, píše Dexerto.

Vnést světlo do jeho blížícího se konce ale může letošní Major v Riu - poprvé se bude konat na jihoamerickém kontinentu. Očekává se bouřlivá atmosféra a FalleN, byť mu je přes třicet let, by na něm mohl zazářit. Kdo ví, třeba se po úspěšném tažení (znovu ale připomínáme, že Imperial musí uspět v RMR) turnajem ve slunném Riu brazilská legenda ještě rozhodne hvězdnou kariéru prodloužit.

"Milostný trojúhelník" a volání domova

„Až skončím kariéru, je pro mě důležité zakotvit doma. Od roku 2015, kdy jsem se přestěhoval z Brazílie do USA a hrál na mezinárodní scéně, jsem byl na cestách sedm let," vysvětluje FalleN jednu z motivací pro Dexerto.

„Táhnul jsem se hotel od hotelu, od bootcampu k bootcampu a to je vyčerpávající. Mám ženu, máme psa, dům... Je pro mě důležitévěnovat se víc své rodině," dodává. 

Jeho současný tým, Imperial Esports, se v tomto ohledu snaží své hvězdě vyjít vstříc. Organizace plánuje svojí CS:GO sestavu ponechat v Brazílii po zbytek roku, minimálně do zmíněného Majoru v Riu s tripem na RMR do Švédska.

Sám Gabriel Toledo tomu říká "složitý trojúhelník vztahů mezi ním, Counter-Strikem a rodinou". 

Zanechat odkaz

I přesto své esportové ambice FalleN úplně nezahazuje. Chce zanechat odkaz, který bude pomáhat v rozvoji brazilských hráčů, ze kterých se v budoucnu můžou vyklubat noví šampioni. 

Skvělou možnost bude mít na již několikrát zmíněném Majoru. V domácím prostředí může nadchnout další a další krajany, kteří se budou chtít vydat v jeho šlépějích. 

„V Counter-Strike jsem toho zažil spoustu. Není nic, čeho bych nedosáhl – možná Grand Slam, to je jediná věc, kterou jsem v CS:GO nevyhrál. Ve své kariéře jsem dokázal mnoho a jsem s tím spokojený. Ale skutečnost, že se v mé zemi koná Major? Chci být součástí a chci si zahrát před (domácím) publikem," říká.

Související články