Na streamování mě nejvíc baví komunita lidí a možnost si s ní povídat, říká fotbalista Jan Mejdr
Článek Na streamování mě nejvíc baví komunita lidí a možnost si s ní povídat, říká fotbalista Jan Mejdr

Na streamování mě nejvíc baví komunita lidí a možnost si s ní povídat, říká fotbalista Jan Mejdr

Jan Hrušovský

22. 10. 2021 18:30

Na finále Sazka eLEAGUE zavítal také ligový fotbalista Hradce Králové Jan Mejdr. Šestadvacetiletého záložníka přivedl na veletrh FOR GAMES na pražské výstaviště PVA EXPO Letňany především zájem o hry a možnost popovídat si se svými fanoušky. Mejdr se totiž ve svém volném čase věnuje streamování na Twitch.tv a také dříve natáčel videa o mobilních hrách na YouTube.

Co tě přivedlo ke hrám a co byla první počítačová hra, kterou si hrál?
Úplně první hru si nepamatuju, ale první, která mi přirostla k srdci, byla série Call of Duty. To mi bylo asi dvanáct let.

Streamuješ na Twitch.tv, kde máš kanál s názvem MagicianGames, a také natáčíš videa na YouTube. Jak ses k tomu dostal?
Komunitu na YouTube jsem dlouho sledoval, tak jsem si řekl, že zkusím něco natočit a chytlo mě to. Natáčel jsem nejprve mobilní hry, protože jsem chtěl být originální. Nyní jsem se přeorientoval na streamování, protože na střih videí nemám čas a z mobilních her jsem přešel na počítačové, potažmo konzolové hry.  

Co tě baví na streamování nejvíc?
Rozhodně komunita lidí, kterou jsem si na Twitchi vybudoval. Chodí tam pravidelné obecenstvo, které znám a můžu si s ním popovídat, co dělali během dne a co jsem dělal já. Druhá stránka je, že mě baví hr. Ke spoustě z nich jsem se nedostal a třeba God of War, Ghost of Tsushima, The Last of Us nebo Uncharted hraju až nyní. A musím říct, že tyhle tituly jsou mistrovské dílo.

Zmiňoval si sérii Call of Duty, to je střílečka stejně jako Counter Strike. Ten si nezkoušel hrát? Mezi fotbalisty je například Brazilec Neymar velmi vášnivým hráčem CS:GO.
V Call of Duty musím říct, že jsem byl dobrý. Moje úplně první video na YouTube je právě z této hry. Ve škole jsme hráli Counter Strike 1.6, ale v CS:GO není pro začátečníky a lehce pokročilé místo. Přiznám se, že u her často ztrácím nervy, a proto bych u Counter Striku asi dlouho nevydržel a bojím se, že klávesnice a myš taky moc ne.

Jak se na tvoje stremování dívají spoluhráči nebo trenéři v Hradci Králové?
Trenéři to moc nesledují, tam mám asi štěstí. V týmu si se spoluhráči rád o hrách popovídám a někteří mě na Twitchi sledují, takže mi pak další den na tréninku vypráví, co jsem udělal špatně nebo dobře.

Na Twitch.tv máš kanál se 17 tisíci followery, je tedy pro tebe streamování jen zábava nebo nad tím přemýšlíš, že by to pro tebe mohl být další zdroj příjmů?
Já na Twitchi ještě stále začínám. Komunitu jsem si tam vybudoval, ale pak jsem od toho upustil a soustředil se na YouTube. Teď se k němu zase vracím a je to prozatím zábava. Ve svém volném čase bych hry stejně hrál, takže mi přijde lepší pustit to on-line a pokecat si s lidmi.

Související články