Mistrovství světa Bali: V repre se opět sejdou blogg1s s leckrem. Slováci vysílají domácí hvězdy
Counter-Strike: Global Offensive Článek Mistrovství světa Bali: V repre se opět sejdou blogg1s s leckrem. Slováci vysílají domácí hvězdy

Mistrovství světa Bali: V repre se opět sejdou blogg1s s leckrem. Slováci vysílají domácí hvězdy

David Randuška

24. 11. 2022 16:35

Blogg1s, leckr, MoriiSko, AJTT a HONES. To je pětice, která byla povolána plnit reprezentační povinnosti na světový šampionát v CS:GO na Bali. V offline kvalifikaci IESF World Esports Championship 2022 se představí 13 týmů - tři z nich postoupí do hlavní fáze turnaje. "Do zbraně" půjdou Češi poprvé 2. prosince. Slovensko na MS poskládalo jeden z nejsilnějších týmů.

Manažer národního týmu Štěpán Mach si vzal ze své domovské organizace jen jednoho hráče. eSubu reprezentuje AWP hráč Dominik "blogg1s" Janita.

Hned trojí zastoupení bude mít v nároďáku Entropiq Prague. Pozvánku přijali Michal "leckr" Kadlíček, Josef "MoriiSko" Maurenc a Filip "AJTT" Dolenský. Pětici uzavírá Jan "HONES" Urválek, jenž v současnosti hájí barvy Sampi.

Opět chybí zastoupení trojice silných tuzemských organizací. Na "svět" se nepodívají hráči SINNERSDynamo Eclot ENTERPRISE. Podle serveru Sazka Esport hříšníci i Robert Kasper z EP nominaci odřekli.

Ve skupině čekají Čechy hráči BIG Academy

Už příští týden v pátek čeká na Bali českou reprezentaci výběr Německa. Ten tvoří hráči akademie berlínského týmu BIG. Sestava tak je kompatní a sehraná a pro naše borce to na úvod nebude rozhodně procházka růžovým sadem. 

Ve čtyřčlenné skupině, ze které postoupí dva nejlepší týmy, mají Češi ještě Belgii a Černou Horu. S oběma celky změří síly hned v sobotu 3. prosince. Právě proti těmto výběrům by leckr a spol. měl uspět a své tažení na Bali si prodloužit. 

Hvězdný výběr Slovenska

Slováci poskládali asi to nejlepší, co jim CZ/SK scéna může nabídnout. Z řad šampionů Sazka eLEAGUE si naši sousedi vybrali In-Game Leadera Erika "The Elive" Sitha a talentovaného Tomáše "system" Zemka (oba EP). 

Dvojici doplní hráči ze Sampi. Dva "milionový kluci" Matúš "MATYS" Šimko a Lukáš "savana1" Lintner se postarají o palebnou sílu. Za wipem lze očekávat wipaře Michal "T4gg3d" Vrzala.

Slovensko změří síly s bývalými hráči SKADE, kteří reprezentují Norsko. Dále na jejich výplatní pásce budou hráči Bosny a Hercegoviny, v jejichž výběru naštěstí chybí hvězdný Nikola "NiKo" Kovač z G2. Čtvrtým týmem skupiny je trpaslík Malta.

Související články