martin-rekkles-larsson-opousti-fnatic-pravdepodobne-posili-g2
Sazka eLEAGUE Novinky

Martin „Rekkles“ Larsson opouští Fnatic, pravděpodobně posílí G2

Jiří Novák – Sazka eLEAGUE
18. 11. 2020 21:28 Sdílej:

Osm let, 26 vyhraných turnajů, téměř 600 profesionálních zápasů. Taková je statistika legendárního švédského ADC v dresu Fnatic. 24letý Švéd ovládl v černo-oranžovém dresu čtyři splity evropského LCS, v roce 2018 byl jen krůček od titulu světového šampionátu. Dnes jeho cesta s Fnatic končí.

Kariérní cíl Rekklese je jasný. „Chci vyhrát Worlds,“ nechal se několikrát slyšet. Od roku 2014 se světového šampionátu zúčastnil šestkrát. Jednou se dostal do finále, jedenkrát do semifinále, třikrát turnaj opustil v Top 8. Jedinkrát, hned na první pokus, se do play off nedostal.

„Dělali jsme, co bylo v našich silách, abychom Rekklese udrželi, nabídli jsme mu historicky nevyšší kontrakt. Neodchází za penězi,“ nechal se slyšet Sam Mathews, vlastník Fnatic.

Švédský hráč zřejmě cítil, že dosáhl v týmu Fnatic maxima. Dál to nepůjde. Jaká bude další štace?

Nejvíce se v posledních dnech hovoří o nejúspěšnějším evropském týmu historie G2 Esports. Semifinalisté posledních Worlds přišli o Luku „Perkz“ Perkoviće a hledají tak nové ADC. Tím by se mohl stát právě čtyřnásobný evropský šampion. Těžko by pak někdo zastavil G2 Esports. Fnatic budou svým největším rivalům jen těžko stačit.

Další možností by mohla být Čína. Rekkles se v minulosti netajil svou oblibou čínské LPL, pokud přišla kvalitní nabídka, Švéd by se dost možná mohl stěhovat na východ. 

Informace o jeho dalším angažmá bychom měli vědět v nejbližších dnech.

Související články