Counter-Strike: Global Offensive Článek Legendární Polák jako první překonal metu 2000 odehraných map v CS:GO

Legendární Polák jako první překonal metu 2000 odehraných map v CS:GO

Jiří Novák – Sazka eLEAGUE

31. 3. 2021 11:45

Jen těžko hledat hráče, na kterého sedí označení „legenda“ víc než na Wiktora „TaZ“ Wojtase. 34letý polský střelec se již dvě dekády pohybuje na profesionální Counter-Strike scéně a patří mezi nejúspěšnější hráče historie. Jako jeden z prvních přešel z CS 1.6 na CS:GO a nyní překonal veliký milník v počtu zápasů, když se přehoupnul přes hranici 2000 map na HLTV.org.

29. září 2012. V ten den započala cesta Wiktora „TaZ“ Wojtase profesionální scénou Counter-Strike: Global Offensive. Pod organizací ESC Gaming byl od začátku na vrcholu, spolu s Ninjas in Pyjamas či VeryGames patřili Poláci mezi nejsilnější celky mladšího bratra legendárního CS 1.6.

Polské CS:GO bylo, je a bude navždy spojené s Intel Extreme Masters turnaji v Katowicích. Jeden z největších turnajů historie Counter-Striku nabízí úžasné zázemí Spodek Areny, ve které tisíce fanoušků pohánějí své favority vpřed. 

V roce 2013 přehráli ESC Gaming ve finále IEM Katowice česko-slovenský tým myDGB.net v čele s Ladislavem „GuardiaN“ Kovácsem, v dalším roce již středisko polského Slezska hostilo Major. V něm si TaZ již v dresu Virtus.Pro poradil ve finálové BO3 s Ninjas in Pyjamas a slavil zřejmě největší úspěch své kariéry.

Top 5 hráčů podle statistik odehraných map na HLTV.org v CS:GO • Foto Sazka eLEAGUE

Do semifinále Majoru se VP podívali ještě šestkrát, dvakrát z toho v Polsku (Katowice 2015, Kraków 2017), jednou došli až do finále. V Atlantě se polská pětice postavila rozjetým Astralis, v jednom z nejlepších zápasů historie CS:GO podlehli Dánům 1:2.

Bohužel, od roku 2018 jsme vídali jméno Wiktora „TaZ“ Wojtase na nejvyšších příčkách zřídkakdy. Nedařilo se v barvách Kinguin, Aristocracy či Devils.One, v květnu 2020 založil TaZ spolu s dlouholetým spoluhráčem Filipem „NEO“ Kubskim organizaci HONORIS.

Nedá se hovořit o projektu, který by měl ovládnout svět Counter-Striku. Největším úspěchem HONORIS je vítězství na C-Tier ESEA Cash Cupu, v jehož Grand Finále překonal TaZ právě metu 2000 zápasů.

Poslední roky nic nemění na tom, že Wiktor „TaZ“ Wojtas patří mezi největší legendy Counter-Striku a s jeho odchodem přijdeme o velkou personu CS:GO scény.

Související články