Kwertzz: Enterprise jsou nepředvídatelní, věřím, že forsyyho pohlídáme a vyhrajeme
Counter-Strike: Global Offensive Článek Kwertzz: Enterprise jsou nepředvídatelní, věřím, že forsyyho pohlídáme a vyhrajeme

Kwertzz: Enterprise jsou nepředvídatelní, věřím, že forsyyho pohlídáme a vyhrajeme

Jan Hrušovský

21. 10. 2021 12:55

Téměř dva měsíce je Simon „KWERTZZ“ Horák součástí sestavy Entropiq Prague. Na konci srpna nahradil v týmu Lukáše „capseN“ Koláčného a teď se s českou sekcí Entropiq chystá na finále Sazka eLEAGUE do Prahy. „Enterprise jsou nepředvídatelní,“ říká v rozhovoru před semifinálovým duelem. Zároveň ale věří, že Entropiq Prague postoupí do finále a tam dokážou potrápit českou jedničku Sinners.

Jak hodnotíš vaší cestu základní částí Sazka eLEAGUE, kde jste skončili na druhém místě a přímo postoupili do semifinále?
„Je super, že jsme se dostali rovnou do semifinále. Já jsem dohrával až závěr ligy a pro mě osobně to nebylo ideální. Musel jsem se učit hodně věcí, v Entropiq bylo jiné prostředí, než na které jsem byl dosud z česko-slovenských týmů zvyklý. Bylo těžké se sehrát, abychom měli výsledky, ale hodnotím celou ligu pozitivně a teď to musíme doklepnout na For Games."

V čem je to v Entropiq jiné než například v Brute?
„V Entropiq je největší rozdíl v práci s informacemi. V Brute jsme hráli random csko, nepřemýšleli jsme nad tím do hloubky a naše hra neměla strukturu. Teď musím přemýšlet, rozhodovat se rychle a rozhodovat se správně. V tom je to jiné."

První test na LAN finále Sazka eLEAGUE vám ale nevyšel, na mistrovství Slovenska jste skončili po porážce od Sampi ve čtvrtfinále. Jak velké zklamání to pro tým bylo?
„Zklamání to určitě je, ale bereme to tak, že jsme všichni začali od začátku. To, co předtím leckr během hry calloval, tak teď nemůže dělat stejně. Furt se učíme, víme, že to není ideální, nevyšlo to, ale musíme jít dál, musíme ten náš nový styl víc trénovat."

Co vám tenhle turnaj ukázal směrem k finále Sazka eLEAGUE? Co bylo nutné změnit a co se naopak ukázalo, že funguje?
„Furt se něco mění, zkoušíme. Ale musíme zapracovat na našich reakcích a individuálních chybách."

Na přelomu srpna a září si nahradil v sestavě Entropiq Capsena. To přineslo negativní reakce fanoušků, které se teď opět vrátily, když se vám nedaří. Jak to bereš? 
„Já si to nijak neberu, je to normální. Lidé měli Capsena rádi. Že se nám teď nedaří, to je nějaký proces. Ale jdeme nahoru, vidíme progres a nic si z negativních komentářů neděláme."

Snažíš se to naopak využít jako motivaci k tvrdé práci, abys pochybovačům ukázal, že se mýlí? 
„Určitě tam motivace je, ale není to tak, že se snažím jen kvůli lidem, abych jim ukázal, že jsem dobrý hráč."

V semifinále hrajete s Enterprise, s nimi jste se za poslední dva měsíce setkali hned několikrát. Nejdříve s nimi prohráli ve finále Cool ligy, poté je porazili v kvalifikaci na CEE Champions, následně přišla remíze v Sazka eLEAGUE a poslední zápase se odehrál na MSR, kde vás porazili 16:11 a 16:7. Co by na Enterprise mělo platit a jak to tentokrát dopadne? 
„Enterprise jsou nepředvídatelní, nehraje se proti nim úplně dobře. Je to těžší, protože využívají individuální skill hráčů a jejich hra není tolik o týmové stránce. Doufám, že vyhrajeme."

Jsou nepříjemní i tím, že forsyy je jako AWP hráč nesmírně agresivní?
„Osobně mi forsyy nevadí. Není to tak, že pouze on táhne tým k vítězství, ten podíl mají všichni v týmu. Ale věřím, že jeho agresivní hru dokážeme pohlídat."

Konečně se i v Česku odehraje velká lanka před zraky diváků. Tak jak se na to těšíš? 
„Těším se hodně. Akorát mě mrzí, že začínáme brzy ráno, nevím, už tam bude tolik lidí. Ale těším se, až je uvidím, bude tam určitě skvělá atmosféra. To mi chybělo."

Jak podle tebe dopadne druhá strana pavouka, kde se potkají Sinners s eSubou? 
„Jasný favorit jsou Sinners. eSuba hraje dobře a překvapili mě, ale vyhrajou Sinners."

A jak dopadne celé finále Sazka eLEAGUE?
„Řekl bych první nás, ale jsem realista. Chci vyhrát a myslím si, že můžeme Sinners potrápit, ale oni jsou hodně dobří, mají za sebou fantastické výkony a jsou nejlepší v Česku. Takže první Sinners, druzí budeme my, třetí Enterprise a čtvrtá skončí eSuba."

Související články