Kvalifikace na největší turnaj roku s koučem namísto hlavní hvězdy? Žádný problém
Counter-Strike: Global Offensive Článek Kvalifikace na největší turnaj roku s koučem namísto hlavní hvězdy? Žádný problém

Kvalifikace na největší turnaj roku s koučem namísto hlavní hvězdy? Žádný problém

Jiří Novák – Sazka eLEAGUE

8. 5. 2020 08:00

Road to Rio je kvalifikačním turnajem na listopadový Major v Brazílii. V Evropě se utkává 16 nejlepších týmů, mezi ně patří také dánská organizace North. Ta nastoupila v sobotním mači proti španělským Movistar Riders. Jenže před zápasem se objevila nemilá zpráva, největší hvězda North hrát nebude... 

Dánský celek se nachází v Major kvalifikaci na hraně postupu do play-off. Každý bod se hodí. Není zde žádný prostor pro další prohru. O to větší ránou byla nemoc největší hvězdy North, Markuse "Kjaerbye" Kjærbyeho. Nejmladší MVP v historii Major turnajů trápí nemoc a nebyl schopen nastoupit. 

Zaskočit za něj musel Jimmy "Jumpy" Berndtsson, bývalý kouč Fnatic, který nyní působí právě u dánského celku. Předzápasové analýzy tak byly pasé, najednou byli favority Movistar Riders. 

Na Overpassu se Berndtsson dlouhou dobu trápil, nakonec ale pomohl svému týmy sedmi zabitími k vítězství na první mapě. Na řadu přišlo Vertigo. 

Byla odehrána tři kola a švédský trenér měl na svém kontě šest killů a téměř pro svůj tým vyhrál neskutečný 1v2 clutch. To se nakonec nepovedlo, Berndtsson získal ve zbytku mapy pouze 4 další zabití. I to ale North stačilo na výhru 2:0 a udržení se v bitvě o vyřazovací boje. 

Související články