Jaká byla v květnu kompetitivní meta? Ember Spirit je jasným favoritem
Dota 2 Článek Jaká byla v květnu kompetitivní meta? Ember Spirit je jasným favoritem

Jaká byla v květnu kompetitivní meta? Ember Spirit je jasným favoritem

Jiří Novák – Sazka eLEAGUE

2. 6. 2020 08:00

Stránka esportstales.com opět přichází se svým tier listem nejhranějších hrdinů v posledním měsíci. Do žebříčku jsou započítány profesionální zápasy hrané od 1. do 28. května na patchi 7.26c. Nikoho jistě nepřekvapí, že šampionem s největším procentem Pick+Ban je Ember Spirit, který se těší oblíbenosti také v nejvyšších divizích.  

Vysoce mobilní Ember Spirit byl picknutý nebo zabanovaný v 92,9% profesionálních her. A z dobrého důvodu. Jeho 56% win rate se řadí mezi ty nejvyšší. Z těch nejhranějších hrdinů se mu dokáže vyrovnat pouze Dragon Knight.

V 7. kole Sazka eLEAGUE jsme viděli Embera v akci jedinkrát a to v rukou Miroslava "BOOM" Bičana, stand-ina eSuby a reprezentanta Vikin.gg. Jeho 21 KDA jen potvrzuje sílu tohoto hrdiny.  

V Top 5 P+B najdeme ještě Death Prophet, Shadow Demon, Dragon Knight a Pangolier. Death Prophet se umístila na druhé příčce i přes svůj překvapivě nízký Win Rate 42,1%. Pangolier se také ve statistice procenta vyhraných her neumístil příliš vysoko (44,1%). 

Kdo se umístil na druhém konci žebříčku? Všichni hrdinové byli picknutí, nebo zabanovaní. Pudge byl tím, který byl jednou zabanován, jenže nebyl picknut ani jednou! V dolních patrech ho doprovází Tinker, Warlock či Drow Ranger. 

Dark Willow je nejslabším hrdinou posledního měsíce. Hráči s ní zvítězili pouze v 26,1% případů. Změny v talentech jí očividně neprospěly a dost možná se dočkáme buffnutí této postavy. 

 

Související články