Hrůza, děs, zklamání. Fanoušci PES jsou zdrceni budoucností jejich oblíbené pařby
Článek Hrůza, děs, zklamání. Fanoušci PES jsou zdrceni budoucností jejich oblíbené pařby

Hrůza, děs, zklamání. Fanoušci PES jsou zdrceni budoucností jejich oblíbené pařby

njc

26. 7. 2021 11:00

Pro Evolution Soccer je minulostí. Společnost Konami se rozhodla k přejmenování klasické fotbalové pařby na eFootball. Vývojáři slibovali před rokem obří upgrade s novým enginem, jenže ten se změnil ve velké zklamání. Svou roli na tomto faktu hraje také cross-platform, jenž spojí hráče na všech možných platformách včetně mobilních telefonů. A to je jen začátek veškerých strastí.

„Tohle jim nemůžeme zapomenout!“ zní z davů fanoušků Pro Evolution Soccer. Rozhořčení je pochopitelné, PES 2022 bylo spojováno s velikánským očekáváním. Roční pauza měla dát vývojářům dostatek času k tomu, aby z PES udělali rovnocenného konkurenta FIFA. Jenže místo toho nepřišel pouze krok zpět, ale spíš obří skok několik let dozadu.

Vlna kritiky zasáhla Konami především kvůli rozhodnutí přejít na cross-platform. Konzole nejnovější generace skrývají jasný potenciál, místo toho se však kvalita rapidně zhorší, aby eFootball zvládal i mobilní zařízení. Vyhypované grafické upgrady jsou tytam, nejnovější trailer se setkal s nevídanou negativní reakcí.

EFootball bude nově zdarma. Zní to fajn, konečně nebudou muset hráči každý rok kupovat novou pařbu. Jenže ze začátku bude free verze dostupná pouze s devíti kluby a offline módy si gameři budou muset dokoupit jako DLC. A to dokonce v průběhu roku, ne s vydáním.

To znamená, že hráči budou potenciálně muset na několik z oblíbených módů čekat dlouhé měsíce. „Dřív jsme si stěžovali na pomalé transfery, nyní budeme čekat, zda se dočkáme Master League,“ nevěří svým očím jeden z fanoušků na Redditu.

Všechno nadšení je pryč. Dva roky čekali playeři PES na nové vydání, kterému se nakonec velká část z nich vyhne.