Counter-Strike: Global Offensive Článek Hrají Counter-Strike na největším fotbalovém stadionu v Dánsku

Hrají Counter-Strike na největším fotbalovém stadionu v Dánsku

Jiří Novák – Sazka eLEAGUE

11. 5. 2020 14:15

Jen si to představte. Hrajete Counter-Strike, trénujete na další důležitý zápas. Když v tom uslyšíte řev a zem se pod vámi otřásá. Takové pocity zažívají hráči dánské organizace North, jejichž tým má základnu a trénuje přímo na stadionu FC København, který pojme až 38 tisíc diváků.  

Od roku 2017 spojuje FC Kodaň své jméno s esporty. Podporuje dánskou organizaci North, především známou pro fanoušky CS:GO. Telia Parken je kromě stadionu kodaňského klubu také dánskou národní arénou. Celé patro v jedné z tribun je určeno právě pro hráče týmu North.   

Telia Parken je domovem pro Team North • Foto Samy Khabthani

Fanoušci Kodaně jsou známí parádní atmosférou, kterou dokážou pro svůj tým vytvořit. Téměř 40 000 diváků podporuje své favority. Mezi tím vším se nachází místnost s šesti počítači, kde trénují jedny z největších hvězd evropského CS:GO. 

Team North podporuje nejedna slavná značka • Foto esportsjunkie.com

V posledních dnech je North velkým tématem na CS:GO scéně. Hlavní hvězda, Markus "Kjaerbye" Kjærbye, se zranila a zaskočit musel kouč Jimmy "Jumpy" Berndtsson. S ním se tým utkal v kvalifikaci na největší turnaj roku s šestým týmem světa, G2. A zvítězil. 

Dva zápasy, dvě výhry. Taková je vizitka týmu North se svým koučem v sestavě. Vybojovali tak postup do další fáze evropského kvalifikačního turnaje. 

Související články