Counter-Strike: Global Offensive Článek Historický propad. CS:GO přišlo v červnu o více než 100 tisíc hráčů

Historický propad. CS:GO přišlo v červnu o více než 100 tisíc hráčů

Kateřina Sauerstromová

15. 7. 2021 10:30

Podle statistik steamcharts.com v červnu 2021 klesl průměrný počet hráčů CS:GO o 16,75%, jedná se o druhý největší pokles v historii. Propad pokračuje i v červenci, čísla se však postupně stabilizují.

Na základě dat ze stránky SteamCharts jde vidět, že se čísla konstantně zhoršují už od února 2021. Za pokles popularity je třeba vinit několik faktorů, ne pouze samostatnou příčinu.

Lidé tráví celkově méně času u počítače, je léto a mnoho kovidových opatření se zmírnilo. Dalším důvodem poklesu čísel je zpoplatněný Prime status a změna jeho fungování. Vylevelovat bot účet na úroveň 21 a následně jej prodat, oblíbená praktika, která už nefunguje. 

Statistiky hráčské základny CS:GO • Foto steamcharts.com

V neposlední řadě je třeba zmínit VALORANT. Střílečka od Riotu je na scéně teprve rok, už tak ale stihla CS:GO pořádně znepříjemnit život. Kromě toho, že dokázala nalákat několik profesionálních hráčů Counter-Striku, je Riot také mnohem otevřenější vylepšením a změnám, což hráči dokáží ocenit.

Valve momentálně nestíhá držet s VALORANTEM krok. Hráči volají především po kvalitním anticheatu, na škodu by ale určitě nebyl ani neustále odkládaný přechod na Source 2 engine, který by zvýšil atraktivitu už skoro deset let staré FPS hry.

 

Související články