GuardiaN slaví narozeniny. Co všechno slovenská legenda stihla na světové scéně vyhrát?
Counter-Strike: Global Offensive Článek GuardiaN slaví narozeniny. Co všechno slovenská legenda stihla na světové scéně vyhrát?

GuardiaN slaví narozeniny. Co všechno slovenská legenda stihla na světové scéně vyhrát?

David Randuška

9. 7. 2022 18:11

Ladislav "GuardiaN" Kovács slaví 31. narozeniny. Ve světě esportu je to už pokročilejší věk, na druhou stranu za ty roky na světové scéně toho stihl opravdu dost. Svého času patřil k absolutní špičce. V současnosti zkouší štěstí v českém týmu Sampi, kde by vedle něj mohly vyrůst další slovenské hvězdy.

Podle statistiky Betway CS:GO má Ladislav "GuardiaN" Kovács vůbec nejvíce AWP killů v historii LAN turnajů. 9204, to už je slušná číslovka. Mimochodem druhý je Francouz kennyS, který jich má jen o třináct méně. Pak už je díra - třetí FalleN se nedostal ani přes osm tisíc. 

Podobně působivý je i výčet GuardiaNových působišť a úspěchů. Nejslavnější éru zažil ve FaZe Clanu. Vyhrál Blast, IEM i ESL One. s NAVI ještě předtím získal cenný titul na ESL One v New Yorku 2016, kde o rok později triumfoval právě v barvách FaZe.

Vedle těchto dvou špičkových týmů si prošel Kovács i celkem Virtus.pro, naposled, před podpisem v Sampi, působil v týmu Singularity.

ČTĚTE TAKÉ: GLOSA: Blíží se oznámení posily SINNERS nebo tomkeejse ukradne FaZe Clan? Orga teasuje na síti

Guardian čeká na nové angažmá • Foto Blast

GuardiaN se zúčastní kvalifikace na ESL NY • Foto sporttv.com

Související články