Grand Finále VCT Champions bořilo divácké rekordy! Titul šampiona si po vyrovnané bitvě odnáší LOUD
Článek Grand Finále VCT Champions bořilo divácké rekordy! Titul šampiona si po vyrovnané bitvě odnáší LOUD

Grand Finále VCT Champions bořilo divácké rekordy! Titul šampiona si po vyrovnané bitvě odnáší LOUD

18. 9. 2022 21:21

Famózní podívaná! Očekávané finále VCT Champions mezi brazilským LOUD a severoamerickým OpTic Gaming šlo dvakrát do prodloužení. Klání sledovalo více než milion konkurenčních diváků.

Čtyř mapovou bitvu odstartoval Ascent. Agresivní defenziva v podání Jimmy "Marved" Nguyena nesla OpTicu ovoce a klání tak muselo rozhodnout až prodloužení. To si už LOUD na své silné mapě pohlídal a dotáhl prodloužen do vítězného konce 15-13. Zásluhy si může připsat především Gustavo “Sacy” Rossi, který s agentem Sovou urval pro LOUD 32 killů.

Následně se utkání přesunulo na Bind, kde OpTic srovnal sérii po vítězství 13-6. Na Breeze už podobně jako na Ascent nebylo nic jisté a týmy se praly o každý bod. Očekávaně dospěla mapa do prodloužení, které opět ovládl brazilský LOUD. Finále hostil Haven, kde Felipe “Less” Basso vytáhl eso z rukávu a za stavu 9-5 si došel pro krásných pět killů.

Sladká odveta

LOUD se nakonec pomstil OpTicu v ten nejlepší možný okamžik a získal historicky druhý titul VALORANT World Championship. Zároveň se může pyšnit titulem prvního týmu, který nepochází z NA nebo EMEA regionu, který dosáhl na mezinárodní trofej.

Vítězných 300 000 dolarů si tak po dechberoucím finále odnáší LOUD. Riot ale potěší rovnou šestnáct nejlepších týmů turnaje. K příležitosti letošního šampionátu vytvořil speciální bundle, z jehož výtěžku rozdá 50% mezi šestnáct týmů istanbulského klání. Díky celkové vybrané částce přesahující šestnáct milionů dolarů si tak každý z účastníků k prize poolu připočte další milion dolarů.

Související články