G2 ve spojení s Carzzym? Slavná organizace má údajně další problém
Článek G2 ve spojení s Carzzym? Slavná organizace má údajně další problém

G2 ve spojení s Carzzym? Slavná organizace má údajně další problém

njc

16. 9. 2021 08:00

G2 Esports patří mezi nejznámější a nejoblíbenější organizace v esportu. Tváří týmu je Carlos „Ocelote“ Rodríguez, bývalý profesionální hráč League of Legends. CEO G2 Esports často rozděluje esportové diváctvo, obzvlášť když se rozhodne za zády cizích organizací domlouvat přestup jejich reprezentantů. Podle Dexerto byl do dalšího případu zapleten tým MAD Lions.

Jacob Wolf, jeden z nejuznávanějších esportových žurnalistů vůbec, přišel ve středu večer se zprávou ohledně údajného „poachingu“ ze strany organizace G2 Esports. Podle Wolfových informací byl obětí nesportovního chování ze strany G2 tým MAD Lions.

Španělská organizace údajně obvinila G2 Esports z poachingu (snaha převést hráče pod smlouvou za zády jeho domovské organizace) a spolu s dalšími sedmi týmy z LEC hlasovala pro změnu v pravidlech ohledně tohoto problému. Jediné dva celky měly být proti - Vitality a G2.

Riot informace o případném poachingu mezi G2 a MAD Lions odmítá. Jenže takové věci se většinou drží do poslední chvíle pod pokličkou do doby, než se vše řádně prošetří.

Podle Dexerta se i přes veškeré problémy MAD Lions s G2 domluvili na tryoutu pro Victora „Flakked“ Lirolu, ADC „B“ týmu MAD. Wolf zároveň informuje o tom, že G2 Esports mají zájem o české ADC Matyáše „Carzzy“ Orsága. Byl to právě on, kdo byl Ocelotem přesvědčován k příchodu do G2 a odchodu z MAD Lions? Vše tomu naznačuje.

Pokud jsou informace pravdivé, znamená to, že G2 Esports již hledají náhradu za hvězdného Martina „Rekkles“ Larssona. Ten přišel teprve před rokem jako jeden z největších přestupů v historii profesionálního League of Legends. Že by další smolný odchod z Fnatic pro švédské ADC?

Co se týče poachingu, není to pojem ve spojení s G2 nijak neznámý.

V roce 2016 obvinila G2 Esports z poachingu organizace Origen. Perkz, tehdejší midlaner G2, prý přemlouval ADC Zvena a supporta Mithyho k přechodu. Ten se nakonec stal skutečností.

Perkz byl ve středu dalšího skandálu v roce 2018. Tehdy šlo hned o čtveřici hráčů, kterou měl chorvatský player dostat do G2 - Odoamne, Wadid, Hjarnan a Upset.

Samotný Ocelote má také údajné zkušenosti s poachingem. A nejen v League of Legends, své o Carlosu Rodríguezovi řekl i CEO organizace CR4ZY. Mělo dojít ke spojení Ocelota s dvojicí hráčů Hunter + nexa, která později opravdu do G2 Esports přestoupila.

Související články