Článek Formulová část sezóny odstartuje na okruhu Road America

Formulová část sezóny odstartuje na okruhu Road America

virtualgp.cz

19. 8. 2019 16:48

V úterý večer 20. srpna odstartuje závěrečná třetí část sezóny Mercedes-Benz Virtual GP 2019. Letos se poprvé představí moderní formule Mercedes Formula Hybrid 2019, postavené dle aktuálních technických pravidel Formule 1, a to na americkém okruhu Road America, který si také odbude premiéru v rámci šampionátu.

Závěrečná fáze sezóny se již tradičně nese ve znamení moderních Formula Hybrid. Tyto monoposty o výkonu takřka 1000 koní jsou poháněné motorem 1.6L V6 Turbo a nechybí ani systém ERS, o který se jezdci starají během závodu sami. O tento mód se postarala skupina RaceSimStudio, jejíž formule jsou v modderské komunitě vyhlášené.

Letošní verze monopostu se vyznačuje zejména větším přítlakem, větší rychlostí a pro diváky také přepracovanými zvuky motoru. Na formulovou část navíc připadly ty nejlepší možné okruhy – Road America, belgické Spa-Francorchamps a italská Monza pro trojici online závodů, kterou následně doplní studiový podnik se odjede na britském okruhu Silverstone. S formulemi se také pojede závěrečný závod na FOR GAMES na japonské Suzuce.

S novými vozy přichází také pár změn v rozlišování tříd VGP1 a VGP2. Na formulích již nebudou plakety s čísly, ale v případě juniorské kategorie VGP2 je nahradí výrazný světlý pruh na předním křídle, zatímco design elitní VGP1 zůstane čistý. Druhým rozlišovacím prvkem bude, stejně jako ve Formuli 1, barevné schéma křidélka s onboard kamerou umístěnou nad kokpitem formule. Jezdci VGP1 budou mít křidélko vyvedené v černé barvě, zatímco junioři VGP2 dostane fluorescenční žlutou.

V šampionátu VGP1 i nadále vede Michal Šmídl v barvách stáje Predator před druhým Martinem Štefankem z Benziny. Ve třídě VGP2 to zatím vypadá nejlépe pro Simona Kovačiče z Logitechu, i když mu po dominantním výkonu v japonské Okayamě začal na paty dýchat jezdec stáje Acer Pavel Reigl. Tato stáj si také drží vedení v šampionátu týmů před Benzinou a Logitechem.

Přímý přenos z devátého závodu sezóny začne v úterý v 19:00. Komentátorské duo Richard Tesař a Marek Slezar provede diváky kvalifikací, superpolem a po krátkém studiu i samotným závodem. I ty formulové zůstávají vypsané na 42 minut + 1 kolo.