Článek Formulová část odstartovala na Road America. Závod s přehledem ovládl Šmíd

Formulová část odstartovala na Road America. Závod s přehledem ovládl Šmíd

virtualgp.cz

22. 8. 2019 11:26

Devátý závod sezóny Mercedes-Benz Virtual GP 2019 se nesl ve znamení premiéry formulových monopostů. S vozem Mercedes Formula Hybrid 2019 se všech 22 jezdců postavilo na trať americké tratě Road America, aby zahájilo závěrečnou třetí část sezóny. Místy až divoký závod s přehledem vyhrál Michal Šmídl (Predator), kterého na pódiu doplnila dvojice Michal Blažek (Lenovo Legion) a Jan Sýkora (RE-PLAY Studio). V juniorské VGP2 si další vítězství připsal Simon Kovačič (Logitech).

Aktuální sezóna českého esport šampionátu virtuálních závodů pod patronátem značky Mercedes-Benz se již přesunula do své závěrečné fáze, ve které se tradičně nasazují formulové vozy. Nové monoposty jsou neuvěřitelně hbité a rychlé, s čímž většina startovního pole bojovala ještě během závodu, který se jel na americké trati Road America.

Kvalifikace nabídla nesmírně vyrovnanou show, ve které vše dlouho vypadalo perfektně pro Martina Štefanka z Benziny, ale nakonec o necelou jednu desetinu vteřiny podlehl lídrovi šampionátu Michalu Šmídlovi s vozem v barvách Predatoru. Na třetím místě se se ztrátou téměř půl sekundy kvalifikoval Simon Kovačič z Logitechu, který však závodí ve třídě VGP2. U týmu Acer zaskakoval za Pavla Reigla jezdec Danko Pasztor, který se hned při své premiéře dokázal kvalifikovat na skvělém šestém místě.

První kola závodu na americkém okruhu byla opravdu divoká. Jezdci bojovali nejen s hbitostí nových monopostů, ale také s chladnými pneumatikami a došlo hned k několika haváriím. Dokonce dvakrát došlo i na vyhlášení žluté fáze. V průběhu závodu se pak několikrát promíchalo celé startovní pole, a to i díky povinným zastávkám v boxech a nutnosti obout dvě různé směsi pneumatik. Svým šancím na titul nepomohl Martin Štefanko. Jezdec Benziny se vlastní chybou propadl z pódiového umístění a i přes svou rychlost dokončil až čtvrtý.

Devátý podnik sezóny ovládl Michal Šmídl z Predatoru. Skvělý závod zajel také Michal Blažek v barvách Lenovo Legion, který obsadil druhé místo a poprvé od sezóny 2015 si pro pódium dojel Jan Sýkora, letos závodící v barvách RE-PLAY Studia. Šmídlův náskok v šampionátu jezdců VGP1 se tak navýšil na 20 bodů, ale stále ještě není rozhodnuto.

Simon Kovačič ze stáje Logitech nezklamal ani tentokrát a jednoznačně dominoval juniorské kategorii VGP2, zatímco dokázal držet tempo s elitními jezdci z VGP1. Na pódiu ho doplnili David Přáda z Thrustmasteru a po delší době skvělý výsledek zajel i Tomáš Korený z týmu ŠpRt, který dokončil třetí. V šampionátu si tak Kovačič polepšil a těší se náskoku 30 bodů na druhého Reigla, který by se měl v příštím závodě vrátit. David Přáda drží třetí příčku s náskokem 6 bodů na Petra Kužela z FOR2A Atomic Energy.

Pořadí v šampionátu týmů zůstává stejné. Acer nyní překonal hranici 200 bodů a nadále drží první příčku. V souboji o druhé místo děli Benzinu a Logitech pouze 3 body a Predator je až na čtvrtém místě se 143 body.

Sezóna Mercedes-Benz Virtual GP 2019 pokračuje desátým podnikem již v úterý 3. září, kdy se představí opět všech 22 jezdců v online závodu. Moderní vůz Mercedes Formula Hybrid se tentokrát bude prohánět na legendární trati v belgickém Spa-Francorchamps. I tuto velkou výzvu mohou diváci sledovat prostřednictvím přímého přenosu na platformách YouTube, Facebook a Twitch, a to prostřednictvím stránek Virtual GP a herního pořadu RE-PLAY.