Sazka eLEAGUE Counter-Strike: Global Offensive Článek

Fnatic zakládá CS:GO akademii, dohlížet na ni bude zkušený trenér Samuelsson

Kateřina Sauerstromová
19. 7. 2021 19:44 Sdílej:

Akademickou ligu WePlay posílí celek Fnatic Rising. Cílem je dát šanci novým talentům a zároveň jim poskytnout příležitost najít své místo ve světě esportu.

Je to pouze pár dní, co se A tým Fnatic otřásl v základech. Z pozice in-game lídra odešel Maikil „Golden“ Selim a trenér Samuelsson už tehdy připravoval veřejnost na další chystané změny, které jsou konečně tady. 

Akademický lineup posílí Francisco „kst” Fragoso, Iulian „ regali ” Harjău a David „prosus ” Hesse. Zbylé dva sloty zaplní původní hráč A týmu Peppe „Peppzor” Borak a bývalý analytik Fnatic Kevin „Kevve” Bohlin.

Oznámení přišlo pouze pár hodin před debutem týmu ve WePlay Academy League. WePlay je exkluzivní liga pro mládežnické týmy s nemalým rozpočtem 100 000 dolarů. „Fnatic Rising bude fungovat jako dynamický celek, ve kterém se budou v průběhu sezóny střídat mladé talenty,” napsal na Twitteru Fnatic.

Kevve využije své analytické znalosti na pozici in-game lídra, regali si bere na starosti AWP. Kst, prosus a Peppzor zastanou funkci puškařů. 

Andreas Samuelsson, který od září 2019 působil jako hlavní trenér Fnaticu, přešel na pozici ředitele týmu. Nyní má na starosti dohled nad A týmem i akademií. „Naším cílem je fungovat v rámci jedné struktury napříč hlavní soupiskou a novým akademickým týmem. To nám zaručí přenos znalostí a zkušeností mezi oběma celky,” řekl Samuelsson.

Podmínkou účasti ve WePlay jsou alespoň čtyři hráči v rozmezí 16-20 let, což dělá ligu opravdu jedinečnou. První zápas Fnatic Rising se odehraje v pondělí 19.7. 2021 ve 22:00 proti týmu mouz NXT.

Zdroj: dotesports.com