Finále v Katovicích přineslo rekord ve sledovanosti
Counter-Strike: Global Offensive Článek Finále v Katovicích přineslo rekord ve sledovanosti

Finále v Katovicích přineslo rekord ve sledovanosti

Jan Hrušovský

1. 3. 2022 11:00

Závěrečné utkání IEM Katovice 2022 mezi týmy FaZe Clan a G2 Esports sledovalo v jeden moment více než milion diváků. Když nebudeme počítat Majory v CS:GO, tak se polský turnaj stal nejsledovanější CS:GO událostí v historii.

Reklama
Reklama

Finálový souboj FaZe a G2 si diváci zapamatují především jako epickou a nervydrásající bitvu, která trvala přes pět hodin a rozhodovalo ji hned několik prodloužení. 

Z pohledu sledovanosti se také jednalo o výjimečné klání. IEM Katovice 2022 s peakem 1,12 milionů diváků zaznamenal nový rekord, vyplývá z dat analytické společnosti Esports Charts.

Finálová série hraná na mapách Inferno, Mirage a Dust 2 zlomila jiný katovický rekord. V roce 2020, kdy se svět vyrovnával s pandemií koronaviru a katovická Spodek Arena zůstala prázdná, se peak finálového utkání vyšplhal k jednomu milionu diváků.

Esports Charts přispěchal i se statistikou, jak vypadala sledovanost turnaje v Katovicích v minulých letech. Rekordním je stále turnaj IEM Katovice 2019, který byl součástí Majoru a sledovalo jej 1,2 milionů diváků.

Průměrně se na boj o titul mezi FaZe a G2 dívalo 328 087 diváků, což odpovídá trendu celého turnaje, protože na zápasy základních skupin se průměrně dívalo 308 774 lidí. V základní skupině dosáhl peaku zápas mezi FaZe a NAVI, který v jeden moment zajímal 480 tisíc diváků.

Související články

Reklama
Reklama