Článek FIFA 21 režim kariéry: Nové koncepty a velké změny, po kterých každý toužíme

FIFA 21 režim kariéry: Nové koncepty a velké změny, po kterých každý toužíme

msl

15. 4. 2020 20:00

Vydání FIFA 21 se plánuje stejně jako každý rok na závěr září. Letos ale nepůjde "jen" o nový ročník. Bude (r)evoluční díky nové generaci herních konzolí Playstation 5 a Xbox Series X. Vývojáři EA na tohle pamatují. Musejí. Podívejte se na nové koncepty kariérního režimu, které by stonásobně zlepšily gamemod!

Fanoušků a hráčů FIFA jsou miliony. Každý z nás má různé názory na jednotlivé atributy hry, ale kdo z nás nikdy nevyzkoušel Career mode? Snad se nenajde člověk, který by režim kariéry alespoň chvíli nezapnul.

Je to téma řady diskuzí, ale i frustrací, což semtam vede k trendům na Twitteru pod hashtagem #fixcareermode.

Zatímco u offline režimu bylo několik změn provedeno správným směrem, včetně zavedení dynamické týmové morálky a customizace trenérů (manažerů, omluva fanouškům anglického fotbalu), mnoho bugů a glitchů se stále nepodařilo podchytit či zcela odstranit.

Schopnost spravovat klub po všech stránkách, včetně sociálních sítí. • Foto Youtube

A tak se nelze divit, že někteří hráči již byli unaveni čekáním a začali tvořit své vlastní koncepty toho, jak by měl kariérní režim vypadat. Jak je ale pravděpodobné, že by se některý z konceptů dostal už do dalšího ročníku FIFA 21?

Nové koncepty zveřejnil populární FIFA youtuber S2G, který natočil video o parádních maketách FIFA 21 Career Mode. Zahrnují několik nových addonů napříč finančním managementem, řízením zaměstnanců či větší customizaci klubu.

Finanční management

První screenshot odhaluje nápad, který by byl pro kariérní režim naprostou revolucí. Schopnost podepsat sponzorské smlouvy by byla dechberoucí.

Získali byste větší kontrolu nad finančními prostředky, to by hru udělalo rozhodně realističtější. Položka "dluhy a půjčky" by zase byla malou výzvou.

Větší kontrola financí a možnost podepisovat sponzory. • Foto Youtube

Řízení zaměstnanců

Schopnost nabírat nový staff a zaměstnávat experty na jednotlivé pozice by přinesla další zážitek.

Členové vedení by diskutovali o cílech, přestupech, vše by muselo být projednáno...

Řízení zaměstnanců a nabírání expertů na jednotlivé pozice? Další zážitek • Foto Youtube

Úprava a tvorba vlastních dresů

Fascinující věc, kterou svým způsobem využívá i konkurenční titul Pro Evolution Soccer.

Jen si představte, že před každou novou sezonu byste mohli upravovat, měnit či tvořit nové sady dresů – domácí, venkovní, třetí a čtvrté sady? Wow.

Úprava dresů před každou sezonou? Prostě WOW • Foto Youtube

Problém je, že úprava dresů je v současné době dosti nereálná, protože vydavatel hry EA by se potýkal s řadou licenčních problémů a komplikací...

Další úpravy klubu by umožnily vytvořit si z klubu svůj vlastní. Koncept by umožňoval např. úpravy stadionu, loga či fanouškovských chorálů (jo, to už kdysi možné bylo...).

Anebo byste mohly spravovat klubové sociální sítě!

Úprava stadionu, loga i fanouškovských chorálů. • Foto Youtube

Celkově by šlo o masivní update, po kterém touží každý FIFA fanda. Čeho se dočkáme ve FIFA 21?

Související články