Článek FIFA 21: Kdy vyjde hra, trailer a demo. Jakých novinek se dočkáme v nové sérii?

FIFA 21: Kdy vyjde hra, trailer a demo. Jakých novinek se dočkáme v nové sérii?

msl

17. 3. 2020 08:41

Konec roku 2020 má být klíčový. S novými next-gen konzolemi se očekávají velké věci, zejména u sportovních simulátorů. Co nabídne EA Sports ve FIFA 21?

Blíží se období, kdy aktuální ročník FIFA začne ztrácet pozornost fanoušků, a ti pomalu začnou hltat novinky, které přinese nová série. FIFA 21 bude prvním dílem, který se představí na nových konzolích Playstation 5 a Xbox Series X, což zní dělá nejzajímavější vydání za posledních šest, sedm let. Co zatím víme?

Kdy vyjde

EA svůj fotbalový titul často pouští do světa poslední páteční den v září. Proto se obecně očekává, že FIFA 21 vyjde 25. září. Ti, kteří jsou členy EA Access budou mít přístup k plné hře pár dní předem. Zároveň by měli získat až osm hodin gameplaye přibližně dva týdny před vydáním hry, tedy 11. září.

Předobjednávky

Pokud si FIFA 21 objednáte a koupíte před vydáním, patrně budete mít k dispozici plný přístup ke hře od úterý 22. září. Tři dny před oficiálním release.

Demo

Demo FIFA 21 bude pro většinu fanoušků tohoto titulu první možností, díky níž si nový ročník pořádně osaháme. Dostupné ke stažení by mělo být od pátku 11. září. V demu se zřejmě objeví také některé jihoamerické týmy a omezený režim Volta Football.

Trailer

Se zrušením konference E3 z důvodu šířícího se koronaviru je ohrožena také EA Play, kde EA odhaluje své nadcházející tituly. Konference pravděpodobně proběhne pouze online na streamu. Vysílat by se mělo počátkem června.

Vylepšení hry

Fanoušci série FIFA neustále vyžadují určitá vylepšení v režimu kariéra, který se rok od roku zlepšuje. Nyní by mohly přijít na řadu ceremoniály, např. vyhlášení cen typu FIFA nejlepší hráč sezony atd.

Cross-play

EA je často dotazována také na cross-platform, tedy možnost online hraní na různých konzolích. Zejména v esportovém světě by již hráči nemuseli proti sobě hrát pouze na Playstationu, nebo Xboxu. Zrychlil by se náhodný výběr soupeře a zvýšila konkurence.

Co dál?

Také se nahlas mluví o spravedlivějším rozdělování bodů ve FUT režimu při výpadku internetového spojení. Vylepšena může být umělá inteligence rozhodčího, čili odstranění častých a ne zrovna chytrých zásahů do hry, a přidání VAR. Také bychom se mohli dočkat nového režimu brankáře, kterého bychom ovládali daleko více než doposud.

FIFA 21: Kdy vyjde hra, trailer a demo. Jakých novinek se dočkáme? • Foto EA

Související články