FaZe Clan je v semifinále Majoru. Výhru nad Ninjas in Pyjamas režírovali hráči z Pobaltí
Counter-Strike: Global Offensive Článek FaZe Clan je v semifinále Majoru. Výhru nad Ninjas in Pyjamas režírovali hráči z Pobaltí

FaZe Clan je v semifinále Majoru. Výhru nad Ninjas in Pyjamas režírovali hráči z Pobaltí

David Randuška

20. 5. 2022 11:54

Aktuálně nejlepší tým světa první část své belgické mise splnil. FaZe Clan si poradil ve čtvrtfinále PGL Majoru se švédskými Ninjas in Pyjamas. Rozhodla třetí mapa a stabilní výkony dvojice hráču ve službách FaZe z Pobaltí. V semifinále čeká americkou organizaci vyzyvatel z Ruska - překvapení turnaje Team Spirit.

Helvijs 'broky' Saukants z Lotyšska a Robin 'ropz' Kool z Estonska podrželi svůj tým FaZe Clan v důležitých momentech čtvrtfinále. Dánský player Finn 'karrigan' Andersen se zas postaral, jak je u něho zvykem, o parádní atmosféru. Hecoval publikum a duel si skutečně užíval. 

FaZe nejprve porazil Ninjas in Pyjamas 16:10 na mapě  Nuke. Hotovo už mohlo být v druhém dějství. Lídři světových tabulek vyhráli první polovinu mapy Overpass, poté se ale přece jen švédskému týmu podařilo své působení na Majoru ještě prodloužit. V solidní formě se předvedl především Hampus 'hampus' Poser. 

Na rozhodující mapě Inferno ale FaZe  zařadil na vyšší výkonostní stupeň a Ninjas rozmetal 16:8. Po loňském výbuchu na Majoru ve Stockholmu, kdy se FaZe nedostali do play-off, tak mají v Antverpách zdánlivě splněno. Tým ale jednoznačně bere jen celkové vítězství a nic jiného.

Podle ropze je jeho parta připravená na všechno a sílu okamžiku v zaplněné antverpské aréně přetaví ve svoji výhodu. "Pokud tu je tlak, je to stejné pro všechny. Myslím si, že nám to o trochu více prospěje," řekl v rozhovoru pro hltv.

Související články