Sazka eLEAGUE Článek

Evropský velikán Fnatic rozšiřuje portfolio a představuje Valorant tým

Kateřina Sauerstromová
3. 2. 2021 19:51 Sdílej:

Jedna z nejúspěšnějších esportových organizací dnešní doby se rozhodla vstoupit na scénu FPS hry z dílny Riotu.

Vše začalo nevinným příspěvkem na sociálních sítích. Fnatic zveřejnil na Twitteru video, ve kterém dává sledování stránce Valorant Champions Tour EU. Fanouškům bylo v ten moment vše jasné - Fnatic představí vlastní Valorant tým.

Až do dnešního unikátního streamu nikdo nevěděl, kdo bude nového projektu součástí. Na profesionální scéně nedošlo k žádnému úniku informací ani oficiálnímu prohlášení někoho z možných budoucích členů týmu Fnatic. Nyní už víme, že Fnatic podepsal členy týmu SUMN FC.

Pětice hráčů působila na scéně od srpna minulého roku a společně se jí podařilo v turnajích vyhrát téměř 30 000 dolarů. Největší úspěch zaznamenali na turnaji First Strike, kde se umístili na druhém místě a tím předčili G2 Esports a Team Liquid. Fnatic poskytne hráčům jedinečné zázemí a bude dělat vše proto, aby na dosavadní úspěchy hráčů navázal. Pozici in-game lídra si ponechá Jake 'Boaster' Howlett. Podle informací, které na streamu odhalili sami hráči, by se k týmu měl opět přidat i trenér Jacob „mini“ Harris.

Vstupem na evropskou scénu se postaví po bok velkých jmen jako G2 Esports, Team Heretics nebo Team Liquid. Fnatic bude v březnu slavit deset let od svého založení. Za dobu svého působení dosáhla organizace několika úspěchů napříč hrami jako je CS:GO, League of Legends nebo Dota 2.

Vytvoření Valorant sekce je pro stále relativně novou esportovou scénu této hry velkým přínosem a velkou podporou v jejím dalším rozvoji.

Související články