Counter-Strike: Global Offensive Článek ESL Pro League pokračuje skupinou B. Pod jakými jmény nastoupí ruské týmy Virtus.pro a Gambit?

ESL Pro League pokračuje skupinou B. Pod jakými jmény nastoupí ruské týmy Virtus.pro a Gambit?

Jan Hrušovský

16. 3. 2022 08:00

Patnáctá sezóna ESL Pro League se už rozjela. Fanoušci však stále čekali, jestli do soutěže zasáhnou ruské CS:GO týmy Virtus.pro a Gambit. Pořadatel ESL Gaming totiž kvůli ruské agresi na Ukrajině rozhodl, že v soutěži nepovolí start ruským týmům, hráči však mohou nastoupit pod neutrálním jménem.

Jako první se k rozhodnutí vyjádřil tým Virtus.pro, v emotivním vyjádření na sociálních sítích přirovnal postoj ESL ke cancel culture. Požadované odsouzení ruské agrese a války však nepřišlo.

Hráči VP se ESL Pro League nakonec zúčastní, budou však vystupovat pod názvem Outsiders. Do soutěže vstoupí už dnes večer zápasem s brazilským týmem FURIA. V průběhu dalších čtyř dnů se postupně utkají s týmy FaZe, ENCE, Sprout a skupinu uzavřou soubojem s Vitality.

Druhý postižený tým Gambit k celé situaci přistupuje v klidnějším tónu a ve svém prohlášení uvedl, že nebude hráčům překážet v účasti v ESL Pro League. Hráči světové Counter-Strike dvojky budou vystupovat pod neutrálním názvem Players a do akce zasáhnou až příští týden ve středu 23. března.

Jejich soupeři ve skupině C budou Liquid, GODSENT, BIG, Movistar Riders a Party Astronauts.

Do této sezóny ESL Pro League už vstoupila ruská sekce českého klubu Entropiq, během minulého týdne dokázala porazit například G2 a fnatic a z druhého místa ve skupině A postoupila do play-off.