Counter-Strike: Global Offensive Článek Enterprise jsou oficiálně mezinárodním týmem. Chtějí mezi třicítku nejlepších v Evropě

Enterprise jsou oficiálně mezinárodním týmem. Chtějí mezi třicítku nejlepších v Evropě

22. 2. 2022 15:24

Změny v soupisce česko-slovenské dvojky jsou oficiální. Vedení Enterprise se konečně vyjádřilo, jak to bude s jeho CS:GO sestavou, ze které v únoru zmizeli slovenští střelci Andrej „Adejis“ Kameništiak a Dominik „NIO“ Maxián a nahradili je Rumun Raul "Blytz" Gligor a Fin Ville "myltsi" Vilkman.

Za Enterprise se na sociálních sítích vyjádřil šéf týmu Miroslav Bodnár. Přiznal, že rekordní přestup Forsyyho do Sinners zasáhl celý tým mnohem více, než všichni očekávali. „Věděli jsme, že ztratíme ‚královnu‘, jak The Elive s oblibou říká pozici AWP hráče, ale zároveň jsem čekal, že až přijde NIO a ostatní hráči dostanou trochu více prostoru, vrátíme se silnější,“ napsal šéf Enterprise.

Zároveň potvrdil, že už v té době v Enterprise uvažovali nad náhradou z ciziny. „Nicméně na takovou změnu jsme nebyli připraveni, riziko změny jazyka a naší strategie se nám zdála moc velká a rozhodli jsme se nejprve pro bezpečnější řešení,“ uvedl.  

Jenže vstup do nové sezóny byl tragický a bilance dvou výher ze 13 zápasů nemohla zůstat bez odezvy. Mužstvo se navíc dostalo pod tlak, protože získávalo pozvánky do mezinárodních turnajů, ale výkony tomu neodpovídaly a hrozilo, že se tým v rankingu propadne a pozvánky přestanou chodit. Bodnár a spol. si v ten moment uvědomili, že na sehrávání není na začátku roku čas: „Věděli jsme, že chemie tohoto týmu nefunguje. Nechápejte mě špatně, NIO a Adejis jsou skvělí hráči, ale cítili jsme, že může trvat příliš dlouho, než se v této sestavě vrátíme zpět.“

A tak se Enterprise konečně rozhodli vzít hráče ze zahraničí. S finskou a rumunskou posilou se rychle zlepšily i výsledky a například v Pinnacle Winter Series 2 Regionals si Enterprise došli pro 2 tisíce dolarů za umístění v TOP5.

V dlouhém vzkazu se Miroslav Bodnár také vrátil k událostem z minulého roku a umístění šesti česko-slovenských týmů v TOP100 světového žebříčku označil za jedinečné. V souboji nejlepších tuzemských týmů pak už nejde jen o lokální derby, ale o hru na vyšší úrovni, kdy proti sobě stojí týmy ze světové padesátky.

Na loňských výkonech svého týmu pak ocenil, že hráči dokázali sebrat mapu gigantům jako Gambit nebo Enterprise na turnaji V4 Future Sports Festival a vyzdvihl výkony Enterprise ve finálových sériích se Sinners v Sazka eLEAGUE a na mistrovství České republiky, kde nakonec oba tituly brali Hříšníci. „Možná jsem zaujatý, ale s pokorou si myslím, že jsme byli k vítězství blíže, než se zdálo, a doufám, že se najdou někteří, kteří souhlasí. Jsem hrdý na to, co kluci dokázali,“ uvedl Bodnár.

Sestava s dvěma zahraničními hráči nyní přináší i mezinárodní ambice. Není to však natolik kvůli cizincům v mužstvu, ale můžou za to úspěchy dalších tuzemských týmů na mezinárodní scéně. „Nechci říkat, že nás už nezajímá česko-slovenská scéna. Ale uvědomil jsem si, že nedává logiku mít za cíl stát se česko-slovenskou jedničkou, když zároveň musíme být velmi dobří v mezinárodním měřítku, abychom se stali jedničkou. Cítím, že je logičtější stanovit si pro náš CS:GO tým mezinárodní cíl a pokud povede k tomu, že budeme zároveň TOP 1 v Česku a na Slovensku, tak to bude skvělé.“

Kam nyní zamíří Adejis a NIO není jisté, ale Enterprise oběma hráčům umožní, aby prozkoumali jaké se jim nabízí možnosti.

Související články