Dva Češi mezi sto nejlepšími! Sparťan a viktorián součástí světové elity
Článek Dva Češi mezi sto nejlepšími! Sparťan a viktorián součástí světové elity

Dva Češi mezi sto nejlepšími! Sparťan a viktorián součástí světové elity

Jiří Novák – Sazka eLEAGUE

26. 5. 2020 08:00

Lukáš „T9Laky“ Pour je v parádní formě. Minulý týden se umístil na 57. místě celosvětově, nyní si dokonce o 5 míst polepšil! V Top 100 ho doprovodil sparťan Martin „Caster“ Štěpán. Druhý jmenovaný k tomu všemu donutil své soupeře celkem dvacetkrát zápas opustit! Proti Casterovi jsou třeba pevné nervy.  

Laky každý týden ukazuje, že místo na české špičce mu náležitě patří. Pouhých 16 obdržených gólů dokazuje parádní defenzivní práci plzeňské superstar. V elitních divizích se umístili také jeho spoluhráči. Pavel „Pikej“ Kail si připsal čtyři prohry a Elite 1 mu o chloupek utekla: „Spokojenej s tím rozhodně nejsem, protože se většinou pohybuju v E1, což jsou výsledky 27 výher a výš,“ mrzelo ho. 

„Po třech týdnech jsem změnil tým, abych chytil nový dech a vypadá to, že se vyplatilo. Nedám dopustit na Neymara a po téhle WL už nedám dopustit asi ani na Ramose,“ prohlásil v našem rozhovoru reprezentant AC Sparta eSports, Martin „Caster“ Štěpán.

Dvě smolné prohry si připsal Jan „Emerickson“ Krupička, který skončil v Elite 1. „Před víkendovkou jsem opět udělal pár změn, jelikož chci zkoušet nové TOTS karty. Přišel Trent Alexander Arnold, Sadio Mané a v bráně zkouším Moments Yashina. Všichni tři obstáli na výbornou a byl jsem s nimi spokojen! Víkendovka na jednu stranu dopadla fajn, ale myslím, že jsem si zasloužil více. Při skóre 25-0 jsem bohužel prohrál na penalty a tak se sen o 30-0 znovu rozplynul. Nakonec víkendovka skončila na skóre 28-2.“

Největší poprask vyvolal opět Jan „The Johny“ Hradil, který víkendovou ligu nedohrál a s konečným výsledkem 20:9 se umístil v Gold 1. 

V Entropiq se již tradičně udržel v E1 Štěpán „RIIJK“ Sobocki. „Nehrál jsem dobře, proto beru zasloužené skóre 27:3,“ komentoval svůj výkon na sociálních sítích organizace. Jeho spoluhráč Patrik „Huhnak“ Hornák prohrál zápasy čtyři a těsně se nevešel do E1.

Mezi nejlepšími nemůže chybět ani zástupce Sampi, Dominik „Seron“ Čermák. Mladý hráč ukazuje v posledních týdnech neuvěřitelné výkony a spolu s Lakym je považován za to nejlepší, co má česká scéna nabídnout. Tentokrát přišla jedna prohra a umístění v Elite 1. 

Související články