Drama v Dota 2 Sazka eLEAGUE. Po šestém kole se dělí o první místo Team Young a DGG Esports!
Dota 2 Článek Drama v Dota 2 Sazka eLEAGUE. Po šestém kole se dělí o první místo Team Young a DGG Esports!

Drama v Dota 2 Sazka eLEAGUE. Po šestém kole se dělí o první místo Team Young a DGG Esports!

Esportio

24. 5. 2022 14:11

Jarní split Sazka eLeague se chýlí ke konci a 6. kolo tak přineslo boje o účast ve vyřazovací fázi turnaje. Zajímavá zápletka se zrodila hned v boji o nejvyšší umístění. DGG Esports mají stejně jako Team Young shodný počet 15 bodů. Jak je na tom zbytek startovního pole?

S blížícím se koncem splitu nabylo 6. kolo Sazka eLEAGUE na důležitosti hned pro tři zúčastněné týmy. Pro Rozbíječe, L2P a především pro Mindcat Esports, kteří dosud nezískali jediný bod do tabulky - by zaváhání znamenalo komplikace s postupem do play-off.

O něco klidnější pak mohl být Lidovej Gaming, který si i díky cennému skalpu týmu Young stále drží solidní umístění a poohlížel se tak především o jistém začátku v horní části pavouka.

 

Inae Rozbíječi 1:0 Lidovej Gaming

Lidovej Gaming sice zvládl soupeře zaskočit během výběru hrdinů, kdy jako odpověď proti Meduse zvolili Anti-Mage, samotný zápas se však nevyvedl podle jejich představ. Rozbíječi Lidovému Gamingu nedali dostatek prostoru, aby využil střetu carry hrdinů v pozdních fázích hry, který by šel v jeho prospěch a během třiceti minut dovedli zápas do zdárného konce.

L2P 1:0 Inae Rozbíječi

Po vítězství v minulém utkání byli Rozbíječi na koni a do svého dalšího utkání se pustili se stejnou, ne-li větší vervou. Přestože v první polovině zápasu vše nasvědčovalo tomu, že si do tabulky připíší svůj třetí bod, se L2P podařilo nepustit Cechiho Templar Assassin s velkou výhodou na zlaťáky ke slovu a zápas několika vyhranými potyčkami otočit v jejich prospěch.

Mindcat Esports 1:0 L2P

L2P dostali jedinečnou příležitost poslat jednoho ze svých soků do baráže, bezbodoví Mindcat Esports si totiž další prohru již dovolit nemohli. I proto v sobě hráči Mindcat dokázali probudit veškeré své herní schopnosti a svého soupeře přejet ve velkém stylu, kdy se díky skvělému výkonu ShuShua na jeho Huskarovi podařilo během pouhých dvaceti minut zničit hned dvě strany základny L2P a po následujících šesti minutách i jejich trůn.

Mindcat Esports 1:0 Lidovej Gaming

Nutnost uspět platila pro Mindcat Esports i v utkáním následujícím. Lidovej Gaming se ovšem ukázal býti náročnějším soupeřem a valná většina zápasu se tak nesla ve vyrovnaném duchu. Zlomovým bodem se ovšem stala potyčka u Roshana jdoucí ve prospěch hráčů Mindcat, kteří výhodu z ní získanou proměnili ve výhru celého zápasu a udrželi tak naživu své naděje na postup do vyřazovací části.

Související články