Dotazník finalistů iSport LIGY: Jak moc trénují? Kdo je na Letné favorit?
Článek Dotazník finalistů iSport LIGY: Jak moc trénují? Kdo je na Letné favorit?

Dotazník finalistů iSport LIGY: Jak moc trénují? Kdo je na Letné favorit?

iSport.cz

14. 6. 2019 16:07

Velká esportová show na Letné je tu! Osm nejlepší se utká v druhém offline finále iSport LIGY. Nechybí obhajující šampion T9Laky, velký favorit RIIJK, ale i nové tváře jako hráč AS Trenčín Doli. Co na sebe finalisté prozradili a koho považují za největšího favorita?

Rozsi (Radek Rozsívač, 18 let, Děčín, student)

1. Na scéně se pohybuji něco málo přes rok. Fifu hraji od roku 2010, online až od konce roku 2017

2. 1.místo MČSR 2018 2v2, 4.místo na prvním offline fínále iSport LIGY.

3. Rodina i kamarádi mě v tom plně podporují a fandí mi.

4. Koncept se mi určitě líbí, je to něco nového na české scéně, a ještě s takto velkým prizepoolem.

5. Manchester United a Paul Pogba.

6. FIFU hraji okolo 2-3 hodin denně kromě víkendu, to hraji déle kvůli víkendové lize. Přes týden hraji Rivals.

7. Určitě chci vyhrát, ale uvídíme, jak to půjde přes velkou konkurenci.

8.T9Laky.

Doli2000 (Tomáš Doležal, 18 let, Praha, student)

1) Na české scéně se pohybuji od vydání FIFA 16. Celkově hraji FIFU už od mala, ale více jsem to začal hrát až právě ve FIFA 16.

2) Mezi mé největší úspěchy patří 3. a 2. místo na Mistrovství české a slovenské republiky 2017/2018) 1. Místo na czc.cz playstation cupu a vyhraná LAN akce od topgamingu. Na mezinárodní scéně jsem se moc neukázal. Jediné, co by stálo za zmínku, je 21. místo ve víkendové lize.

3) Rodina to nebere pozitivně ani negativně. Ale když se dostanu na nějaký turnaj, tak mě podporují, a když mají čas, tak sledují i streamu z turnajů. Kamarádi mě podporují, samozřejmě je tam i popichování, třeba když pokazím něco na tréninku, tak reakce ve smyslu, že tohle není FIFA, ale to k tomu patří.

4) Koncept této ligy se mi líbí, jsem rád, že v Česku něco takového je. Prizemoney opravdu dodává velkou motivaci. 

5) Od malička fandím Chelsea a to hlavně kvůli Petru Čechovi. V současné době nejraději koukám na Messiho a Hazarda. Co se týče FIFY, tak tam mi nejvíce sedí TOTY Mbappé a brazilský Ronaldo. Ze základních karet Cristiano Ronaldo.

6) FIFU hraji především od pátku do neděle, kde musím odehrát 30 zápasů. Přes týden to nemám nijak naplánované. Někdy se k tomu dostanu na 2 hodiny, někdy zase vůbec.

7) Myslím si, že v TOP8 už se může stát opravdu cokoliv, ale člověk si musí klást nějaké cíle, kterých chce dosáhnout. Chtěl bych se dostat na bednu, i když to nebude nic lehkého.

8) Jak jsem již zmiňoval, tak si myslím, že se zde může stát opravdu cokoliv, ale kdybych si měl vybrat, tak v roli favorita vidím asi jako většina lidí Lakyho.

Huhnak (Patrik Hornák, 22 let, Karlovy Vary, řidič)

1. Na scéně se pohybuji od turnaje V4 Future festival, toto byl můj první turnaj a kvalifikace byla úspěšná, skrz tento turnaj se mě ujala Alza a od této doby se věnuji FIFĚ více.

2. Kvalifikace na V4, 1. místo MČSR na FORGAMES 2018 ve FIFA 19.

3. Od mala jsem hrál s tátou hry, takže co se týče hraní, vždy mě v tom podporoval, protože jsem vynikal i v jiných hrách. Přítelkyně to moc nepobírala, ale když jsem z V4 zaplatil dovolenou, tak už je to lepší.

4. S konceptem iSport LIGY jsem maximálně spokojený, jde vidět jak se u nás opravdu zvedá aktivita ve FIFĚ a dokážete i vyslechnout hráče ohledně hraní ve FUT a ne klubů, za což jsem nejvíc štastný.

5. Vyšehrad, Julius Lavický

6. Přes týden max hodinu až 2 denně (nepočítám turnaje), od pátku do neděle odehrávám pravidelně celou víkendovou ligu, která má 30 zápasů.

7. Hlavní cíl byl dostat se do TOP 8, momentálně bych chtěl být ve finále

8. Laky, RIIJK, já

dalas94 (Martin Vujtík, 23 let, Ostrava, student)

1. Prvním turnajem na scéně byl turnaj Sparty o profi hráče na podzim, kde se mi shodou okolností podařilo dostat mezi 8 nejlepších. FIFU hraju již od mala, první ročník byla nejspíš FIFA 99 na PC. Co se ultimate týká, tak jsem začal rokem 2015.

2. Mezi největší úspěchy patří účast na finálovém turnaji na Spartě, 3. místo na Y-Games v Bratislavě, 2x top8 na finále Topgaming, ale také výhry na turnajích v Ostravě a okolí.

3. Rodina i okolí mě v tom plně podporuje. Poslední dobou se začali hodně zajímat o celou scénu a také šíří povědomí dál mezi ostatní, za což jsem jim velice vděčný.

4. iSport liga je určitě skvělý nápad a projekt s takovým prizemoney tu ještě nebyl. Dle mého posune FIFU jako takovou v ČR zase o něco dál. Také oceňuju přechod na ultimate team.

5. Nejoblíbenější tým je Chelsea a hráč asi Cristiano Ronaldo.

6. Záleží jak kdy. Většinou odehraju okolo 50-60 zápasů týdně. Nejvíce zabere samozřejmě víkendová liga, poté různé turnaje apod. Trénink jako takový neberu, ale často si zahraju draft nebo rivals, hlavně kvůli odměnám. Mimo jiné hrajeme s kamarády profi kluby.

7. Jakožto hráč s asi nejméně zkušenostmi můžu na turnaji jen a jen překvapit. Ale myslím si, že mám na to se dostat mezi 4 nejlepší.

8. T9Laky

T9Laky (Lukáš Pour, 21 let, Praha, profesionální hráč esportu za Viktorii Plzeň)

1. Na scéně se pohybuji tak od FIFY 16, hraji od ročníku 2002  
2. Největší úspěch byla výhra v CZC iSport Cupu a výhra prvního offline finále iSport ligy. Dostal jsem se i na FUT Champions Cup v Londýně  
3. Plně mě v tom podporují!    
4. Určitě je to super, že něco takového tady vůbec je, čím víc turnajů tím lépe pro hráče.
5. Chelsea, Eden Hazard
6. Hraji každý den, většinou hraji zápasy v Rivals, kde potkávám hráče z mezinárodní scény + hraji turnaje  
7. Chci vyhrát!
8. Riijk, Kobby a já

pikej (Pavel Kail, 20 let, Praha, nezaměstnaný)

1. Na scéně se pohybuji velmi krátce. Mezi špičkou jsem se poprvé ukázal v březnu na TopGaming offline turnaji. S FIFOU jsem začal někdy v roce 2004. FUT režimu se plně věnuji až od tohoto ročníku.

2. Plzeňský šampionát 2x 1. místo, TPG offline finále v dubnu TOP 8, 2x kvalifikace na offline finále CZC.cz iSport Ligy

3. Plně mě v tom podporují a na to, že se tím dá vydělávat mají pochopitelně pozitivní názor. Zároveň jsou tím celkem překvapeni.

4. Celý koncept mi přijde moc fajn. Organizačně vše šlo tak, jak mělo podle mě. Prizemoney 300.000,- Kč je až "mindblowing" bych řekl. Je to ohromná motivace pro všechny hráče a je vidět jak se FIFA neuvěřitelně rychle posouvá dopředu. Za mě určitě palec nahoru.

5. Antoine Griezmann

6. Dá se říct, že se FIFĚ věnuji každý den. Tréninkem je každotýdenní hraní víkendové ligy a v týdnu ostatních režimů ve FUTku.

7. Poslední turnaj jsem si dal za cíl TOP 4, což nevyšlo, ale pokusím se o to znovu. Samozřejmě by bylo nejlepší se umístit na co nejlepší pozici...

8. Určitě můj spoluhráč Laky.

RIIJK (Štěpán Sobocki, 25 let, Praha, pracující)

1. S FIFOU jsem začal od ročníku 13, na scéně od 17

2. 1. místo na MČR, top 16 na Continental Cupu

3. Podporují mě

4. Super, že tu něco takového vzniklo

5. Slavia, Marco Reus

6. Jak kdy, 1–3 hodiny denně Rivals a o víkendu Weekend League

7. Vyhrát

8. Laky a doufám, že já

Kobby (Martin Strnad, 20let, Černošice, nezaměstnaný)

1. Na scéně se pohybuji od roku 2014, FIFU jsem začal hrát od roku 2006, ale nějak pravidelně na turnaje jsem začal chodit právě až od roku 2014.

2. Můj největší úspěch byl, když jsem vyhrál v roce 2016 MČSR, a pak plno vyhraných lanek od portálu Topgaming a pár online zahraničních turnajů.

3. Reakce mé rodiny a okolí je pozitivní a fandí mi a jsou rádi, když se dostanu na turnaj, kde se hraje o tak pěkné peníze.

4. Za mě rozhodně super, že přišel někdo v Česku a na Slovensku, kdo do toho investuje takové peníze, je to rozhodně krok vpřed a myslím si, že díky takovým turnajů půjde československá scéna jen nahoru.

5. V České republice je to určitě Slavia Praha a v zahraniční Real Madrid. Nejoblíbenější hráč je Cristiano Ronaldo.

6. Většinou hraji po večerech tak 2 až 4 hodiny a vypadá to tak, že si buď zapnu Division Rivals nebo draft a zkouším se naučit nějaké nové věci.

7. Nejhůř se dostat do Top 4, ale jinak samozřejmě to chci celé vyhrát.

8. Asi jako vždy to bude Laky a RIIJK.