Sazka eLEAGUE Článek

Dostali jste chat ban ve Valorantu? S ranked zápasy se můžete rozloučit

Jiří Novák – Sazka eLEAGUE
25. 1. 2021 11:00 Sdílej:

Vývojáři potvrzují implementaci nového systému trestů. Hráči, kteří dostanou chat nebo voice chat ban, nebudou vpuštěni do hodnocených zápasů.

Komunikace je klíčem k úspěchu, s tímto tvrzením bude souhlasit každý, kdo někdy hrál multiplayer FPS hru. V ideálním případě si spoluhráči sdělují nezbytné informace, které je společně posouvají k vítězství, pokud ale komunikace v týmu vázne, projeví se to negativně na celé hře.

Aktuálně funguje banování ve Valorantu způsobem, kdy je hráč při větším množství reportů za nevhodnou komunikaci automaticky dočasně zabanován. To zní na první pohled rozumně, systém ale naráží na zásadní problém. Jít do zápasu s někým, kdo týmu neposkytne absolutně žádné informace, je bezesporu velké znevýhodnění.

Komunita na problém upozorňovala natolik aktivně, až se jí podařilo získat pozornosti jednoho z vývojářů hry. Ten potvrdil chystané změny. „Aktivně pracujeme na úpravě stávajícího systému. Trvá to déle než jsme doufali, ale zavázali jsme se k tomu to dotáhnout do konce co nejdříve.”

Výsledkem bude omezení zabanovaných jedinců v ranked zápasech. Jakmile dostane hráč chat nebo voice chat ban, do hodnoceného zápasu se nedostane. Dle dostupných informací by se měl nový systém ve hře objevit v následujících dvou až třech aktualizacích. Zlepšení herní komunikace je pro Riot očividně prioritou, aby toho nebylo málo, potvrdil i přidání nových hlasových příkazů.

Související články