Sazka eLEAGUE Článek

Derby pražských "S" nerozhodně, Sparta se vrátila z jednozápasového manka

njc
5. 12. 2020 11:00 Sdílej:

Jde o nejsledovanější zápas českého fotbalu. Sparta proti Slavii, nesmiřitelná rivalita. Tyto dva kluby si to před nedělním derby rozdaly na virtuálním trávníku FIFA 21.

Do série vstoupila lépe Sparta. Jakub „JamesBony“ Němec zvítězil v prvním mači své BO2 série proti Martinu „Kobby“ Strnadovi 1:0, druhý zápas však byl jednoznačně v režii slávistického borce.

Neymar Jr. hned ve třinácté minutě srovnal skóre BO2, to zůstalo vyrovnané do šedesáté minuty, kdy Johan Cruyff poslal Slavii do vedení. JamesBony tak musel přejít do ofenzívy, další branku se mu už však vsítit nepodařilo. Ke konci špílu Kobby zdvojnásobil svůj gólový účet a Slavia šla do vedla 1:0.

Derby Sparta vs. Slavia • Foto AC Sparta Esports

Sparta tak doufala ve vítězství Martina „Caster“ Štěpána, který nastoupil proti jednomu z nejlepších českých hráčů FIFA 21, Jakubu „CptKubajz“ Pudilovi, který se v CZC.cz iSport Lize dostal mezi nejlepší čtyřku. 

Diváci si museli počkat na první branku až do poslední minuty první půlky, kdy se Caster prosadil po krásném centru s Romainem Alessandrinim.

Sparťanští hráči FIFA 21 • Foto AC Sparta Esports

Hned na začátku druhého poločasu skórovala nová akvizice sparťanského zástupce. Ronaldo Luis Nazario de Lima přidal na konci mače druhou branku a Caster šel do závěrečného zápasu celého klání s třígólovým vedením.

V něm opět exceloval Brazilec Ronaldo. Nakopnul sparťana k dalšímu vítězství 3:0, celkově tak Caster jasně přejel svého soupeře poměrem 6:0 a pražské derby tak skončilo remízou.

 

Související články