Dánské slzy. Devátý tým světa Astralis vypadl z Majoru v Antverpách
Counter-Strike: Global Offensive Článek Dánské slzy. Devátý tým světa Astralis vypadl z Majoru v Antverpách

Dánské slzy. Devátý tým světa Astralis vypadl z Majoru v Antverpách

David Randuška

12. 5. 2022 15:35

Tak tenhle příběh rozhodně nepsal Hans Christian Andersen. Pohádka to totiž ani náhodou není. Dánská parta z Astralis zažívá hořké zklamání. Devátý tým žebříčku hltv se rozloučil s PGL Majorem hned v první stagi. Jejich výsledky tak jsou míle za očekáváním. Labutí píseň dozpívali v duelu s Liquid.

Přitom vše začalo snově. Astralis v prvním zápasu Majoru roznesli na kopytech mongolské vyzyvatele z IHC Esports 16:2. Pak ale přišlo první zaklopýtnutí. Gla1ve a spol. podlehli týmu Vitality.

Rozkaz pak zněl jasně. "Máme tři zápasy na dvě výhry." A všechno šlo jak po drátkách - hned v následném měření sil si Astralis poradili s MIBR. Plán se začal bortit v dalších dvou duelech. 

Astralis postupně prohráli se Spirit a v duelu o všechno i s Liquid, aniž by získali jedinou mapu. Teď si tak dánská organizace může balit kufry. V nadsázce jedinou útěchou pro mě může být, že z Antverp do Kodaně to nemají tak daleko.

Zlatá žíla vyschla

Astralis je přitom jeden z nejúspěšnějších týmů v Counter-Striku posledních let. Zlatá éra organizace se datuje do roku 2019. Tehdy Dánové brali tituly z Extreme Masters v Katovicích, Majoru v Berlíně a globálního finále BLAST Pro Series.

Právě na tehdejším Blastu paradoxně zvítězili v Grand Finale nad letošním katem - týmem Liquid. Ze zlatem ověnčeného týmu z roku 2019 zůstali v sestavě dva hráči, kteří jsou v týmu shodně už od roku 2016 - Andreas 'Xyp9x' Højsleth Lukas 'gla1ve' Rossander

Rebuild

Tým prošel obměnou v loňském roce, kde dva zmíněné hráče doplnili k0nfigblameFfarlig. Ve světle událostí z Majoru v Antverpách se zatím tahle přestavba úplně nejeví jak trefa do černého.

Přitom se dánská sestava letos dostala do finále BLAST Premier: Spring European Showdown, ve kterém nestačila na ENCE.

Na IEM v polských Katovicích to také nebyl úplný propadák. Astralis se drali dopředu z Lower Bracketu a o čtvrtfinále je připravila jen porážka s G2 Esports.

V Antverpách to měla být jejich chvíle - přišlo ale zklamání. Tým, který si vybudoval silnou pozici v TOP 10 hltv totálně vyhořel. CEO organizace Anders Hørsholt a jeho managment má tak o čem přemýšlet.

Související články