Counter-Strike: Global Offensive Článek ČTVRTFINÁLE CS:GO: Čtyři celky jdou do boje, kdo ovládne středeční zápasy?

ČTVRTFINÁLE CS:GO: Čtyři celky jdou do boje, kdo ovládne středeční zápasy?

njc

12. 10. 2021 20:55

Enterprise vs. Dark Tigers, Sampi vs. eSuba. Zápasy, které rozhodnou o tom, kdo obsadí dvě zbývající místa v semifinále Sazka eLEAGUE a kdo se představí před diváky na For Games. Kdo udrží šanci na půl milionu a pro koho letošní cesta Sazka eLEAGUE skončí?

Čtyři týmy a každý s jiným příběhem. Každý přichází do play off po jiné trase a s odlišným cílem.

Enterprise byli dlouhou dobu na první příčce Sazka eLEAGUE CS:GO a vypadalo to, že top 4 je pro ně jistotou. Jenže nepříliš povedená BO2 série proti Entropiq Prague poslala Enterprise na třetí příčku po základní části a do čtvrtfinále.

Momentálně 61. tým světa má být hlavním konkurentem Sinners. Předčasný konec před branami semifinále nepřipadá v úvahu. Enterprise se chtějí předvést na For Games a ideálně se porvat se Sinners o vítězství.

Sestava týmu Enterprise • Foto Enterprise

V lepší formě už eSuba snad být nemůže. O víkendu ovládla MSR, kdy v BO5 finále přehrála obávané Enterprise a po dlouhé době se konečně dočkala většího triumfu na česko-slovenské scéně.

Tým kolem přesně mířícího Martina „Pechyn“ Pechouška míří minimálně do vrchní poloviny hracího pole Sazka eLEAGUE, čtvrtfinále by měl zvládnout. Spoléhat se bude na svou fire power, pomůže i lepšící se Lukáš „sAvana“ Lintner.

Pechyn je jednou z posil eSuby • Foto esuba.eu

U Sampi je předsezónní cíl splněn. Pro nově složenou sestavu bylo play off jasnou metou, teď ale chce dál. Martin „zur1s“ Sláma má v zásobě ještě spoustu clutchů, agresivních playů a povedených entry fraggerů.

Pokud se k hlavní hvězdě Sampi přidá i zbytek sestavy, budou Sampi rozhodně nebezpečným a přinejmenším vyrovnaným soupeřem eSuby. Vždyť na MSR se spolu oba celky v BO3 sérii utkaly a rozhodně nešlo o jednostranný výprask.

Nová CS:GO sestava týmu Sampi • Foto Sampi

Do posledního kola neměli Dark Tigers jistý postup. Ten si pojistili až výhrou nad Brute, nakonec postoupili s komfortním náskokem čtyř bodů před eEriness MARVO.

Od příchodu Petera „jaro“ Raucha se Dark Tigers vyšvihli, podávají lepší výkony. Dali by se považovat za černého koně čtvrtfinále. To by ale nemohli narazit na Enterprise. Silný celek bude pro šestý tým ze základní části těžkým oříškem. 

Outex hájí barvy Dark Tigers • Foto Koláž sazkaeleague.cz

Sledujte čtvrtfinále Sazka eLEAGUE CS:GO na twitch.tv/eleaguecz!

Program 13. října:
18:00 - ENTERPRISE vs Dark Tigers (BO3) 
20:30+ - eSuba vs Sampi (BO3)

Související články