Sazka eLEAGUE Counter-Strike: Global Offensive Článek

CS:GO zasáhla vlna banů, zákaz se týká více než deseti tisíc cheaterů a boost účtů

Kateřina Sauerstromová
7. 6. 2021 09:12 Sdílej:

V období mezi 4.-6. červnem 2021 bylo za porušení pravidel detekováno přes 10 tisíc hráčů. Co za náhlou vlnou stojí?

Prozatím největší vlna banů letošního roku se zaměřila na boost účty a cheatery. Všechny poctivé hráče potěší číslo 10 773, které symbolizuje počet zabanovaných. Prudký nárůst přišel po vydání poslední aktualizace, ta přinesla unranked matchmaking a zpoplatněný Prime status

Nová herní verze očividně obsahuje i účinné nástroje pro detekování hráčů zneužívajících matchmaking. Jeden z problémů je boosting, kdy zkušenější hráč hraje na nižším ranku, účet tak během krátké doby posune nahoru a následně jej prodá či jednoduše předá někomu, kdo by se na tak vysoký rank sám nedostal. 

Společnost Valve záměrně neuvádí, jaké metody k odhalení podvodníků a boosterů používá. Důvod je jasný, jakmile by se taková informace dostala ven, hráči by mohli okamžitě přijít na způsob, jak ochranu obejít. 

John McDonald, vývojář společnosti Valve, vyzval všechny hráče ke spolupráci. „Pokud narazíte na hráče porušující tato pravidla, zašlete nám report na email csgoteamfeedback@valvesoftware.com,” doporučil McDonald.

Boost účty jsou pro CS:GO nikdy nekončící problém, vývojáři se ale konečně snaží s celou situací bojovat.

Zdroj: win.gg, dexerto.com