Sazka eLEAGUE Článek

Chtěl dosáhnout nejvyššího ranku ve Valorantu, ale utrhl si akorát ostudu

Kateřina Sauerstromová
31. 1. 2021 14:22 Sdílej:

Cheatování se nevyplácí, o tom ví svoje i indický hráč Abhay “Xhade” Urkude, který si tím zkazil celou profesionální kariéru.

Xhade dostal permanentní ban za používání zakázaného softwaru, který mu poskytl výhodu nad ostatními hráči. Reakce na sebe nenechala dlouho čekat a indický hráč okamžitě veškerá obvinění popřel.

Trapná situace nastala ve chvíli, kdy se Xhade objevil na streamu svého spoluhráče Binkse69, kde se přiznal k tomu, že cheaty opravdu používal. Na svou obranu zdůraznil, že podváděl “pouze” ve třech zápasech a to jen proto, aby dosáhl Radiant ranku (nejvyšší možný rank ve hře). Aby té ostudy nebylo málo, ke své obhajobě použil argument, že nepoužíval aim assist ale “pouze” wall hack.

Indická Valorant scéna je teprve v začátcích a incident takových rozměrů ji samozřejmě nepomáhá. Tým Paratroops, kterého je Xhade součástí, doplatil na hráčovo chování a byl na následující tři měsíce automaticky vyřazen ze všech turnajů regionální ligy Skyesport.

Xhade si v reakci na smršť kritických výroků smazal svůj Youtube účet, nálepku cheatera se mu ale už nikdy smazat nepodaří. Hráčům a fanouškům nezbývá než doufat, že si z nešťastníka všichni vezmou ponaučení a cheatování se vyhnou velkým obloukem.

Související články