Čeští sjezdaři se utkají o domácí tituly v mobilním e-mistrovství
Článek Čeští sjezdaři se utkají o domácí tituly v mobilním e-mistrovství

Čeští sjezdaři se utkají o domácí tituly v mobilním e-mistrovství

ČTK, iSport.cz

13. 4. 2020 09:00

Kombinézu a lyže nahradí mobilní telefon a alespoň virtuálně se pojede mistrovství republiky ve sjezdovém lyžování. První sjezdařský domácí esportový šampionát uspořádá Svaz lyžařů ČR příští týden.

Závody ve slalomu, obřím slalomu, super-G a sjezdu jsou v plánu 14. až 21. dubna. Účast přislíbili reprezentanti Kateřina Pauláthová a Kryštof Krýzl, ale také olympijská vítězka ve snowboardcrossu Eva Samková, skokan na lyžích Roman Koudelka a zlákat se nechal olympijský šampion v desetiboji Roman Šebrle.

Sportovci se utkají s veřejností a vyhlášeni budou vítězové jednotlivých disciplín i celkový král šampionátu. O medaile a glóbus se bude soutěžit prostřednictvím mobilní simulace Ski Legends vývojářského studia Power Play.

"Je to skvělý nápad, obzvlášť pro mě. Kvůli zraněnému kolenu jsem vynechala sezonu, a tak mám jedinečnou příležitost si zazávodit alespoň virtuálně. Přiznám se, že hry na telefonu moc nehraju, ale tohle si nenechám ujít," řekla Pauláthová v tiskové zprávě svazu. "Mistrovství republiky je vždy velká výzva. Tohle sice není úplně formát, na který jsme běžně zvyklí, ale i tak to je motivace," uvedl Krýzl.

Samkové chybí při domácím cvičení soutěživost a těší se, že si zvedne závodní adrenalin. "Zajímá mě, jak bych si vedla v konkurenci závodníků z ostatních disciplín," řekla. "Ne že bych chtěla lézt do zelí Ester (Ledecké), ale mít vedle snowboardového titulu ten lyžařský, by bylo docela fajn," uvedla Samková.

"Jsem strašně soutěživý. Zkoušel jsem si to a docela cítím formu, snad vydrží tvrdá trať," řekl Šebrle.

Mistrovství republiky v alpských disciplínách se mělo konat tradičně na konci března, ale stejně jako všechny ostatní sportovní akce bylo kvůli pandemii nového typu koronaviru zrušeno.

Související články