Česká reprezentace potvrdila roli favorita a ovládla MS v Izraeli
Dota 2 Článek Česká reprezentace potvrdila roli favorita a ovládla MS v Izraeli

Česká reprezentace potvrdila roli favorita a ovládla MS v Izraeli

Michal Mašika

19. 11. 2021 21:00

Reprezentace bere zlato! Češi potvrdili roli favorita a získala zlatou medaili na IeSF World Championship 2021 v izraelském Eilatu.

Česká reprezentace složená ze čtyř hráčů týmu Hippomaniacs a Ariana „Arin“ Ahmadiho se bez nejmenších problému kvalifikovala na celosvětové finále MS v Izraeli, kde byla považována společně se švédským výběrem za horké favority na vítězství. Češi zvládli úvodní utkání s Namibií, poté ale podlehli Maďarsku, čímž přišli o možnost postupu do druhého kola play-off. Závěrečný skupinový zápas proti Guatemale ale naše reprezentace zvládla výborně, čímž si zajistila druhé místo ve skupině a utkání se Švédskem ve vyřazovací fázi.

Zápas se Švédy ani Izraelci nebyl pro český výběr žádný problém, komplikace nastaly až během utkání s Kosovem, kde Češi prohráli teprve druhou mapu na celém turnaji. Rozhodující hra však Čechům vyšla výborně a po necelých 23 minutách se mohli radovat z postupu do finále. Tam opět narazili na Švédsko, se kterým se v Bo3 sérii vypořádali za hodinu a několik minut. Češi se tak naprosto zaslouženě stávají mistry světa a odnáší si odměnu 10 tisíc dolarů.

Do finálového turnaje zvládli Češi postoupit již minulý rok, organizátorům i hráčům ale překazil plány Covid a turnaj se nemohl konat.

Sestava reprezentace ČR
Arian „Arin“ Ahmadi
Pavel „Mambos“ Beneš
Marek „Tipek“ Rytíř
Filip „Filminy“ Komín
Petr „Muf“ Fojtík

Související články