Counter-Strike: Global Offensive Článek Česká esportová scéna vybrala pro Ukrajinu přes 370 tisíc. Tím nekončíme!, říká SmoothFlow

Česká esportová scéna vybrala pro Ukrajinu přes 370 tisíc. Tím nekončíme!, říká SmoothFlow

David Randuška

24. 3. 2022 08:55

Je to přesně měsíc od invaze ruských vojsk na Ukrajinu. Na bezprecedentní agresi Kremlu dál reaguje i česká esportová scéna. Charitativní platforma Esports for Ukraine se pomalu blíží k 400 tisícům vybraných korun pro zemi sužovanou válkou. K dosažení této mety mají pomoci další aktivity, které iniciativa plánuje. „Chystáme zejména showmatche nebo panelovou diskuzi v rámci Esport Summitu,“ nám přiblížil Bernard „SmoothFlow“ Šimon z týmu Sinners.

Aktuální vybranou částku najdete na webu esportsforukraine.com, stejně jako informace o transparentním účtu. Na něj ve středu přispěl dalším darem tým eSuba, jednalo se o deset tisíc korun.

„Dělali jsme sbírku mezi našimi zaměstnanci, každý dobrovolně a dle možností přispěl. Tohle je součást toho,“ komentoval Bersen Hoxha pro Sazkaeleague.cz. Zdůraznil ale, že nejde o jednotlivé částky od různých aktérů české esportové scény, ale o celkový výtěžek a kontinuitu - i po měsíci od začátku ruské agrese na Ukrajině.

Navazuje na něj Bernard „SmoothFlow“ Šimon ze Sinners. „Chtěl bych poděkovat a vyjádřit hrdost za to, že se esportová komunita a teamy byly schopny v rekordním čase dohodnout, spojit a podpořit tuhle aktivitu,“ uvedl. „V dnešní době, více než kdy jindy, je to potřeba,“ poznamenal.

Jakub Jankto: Ochota a sounáležitost jsou vlastnosti, které je nutné podporovat

O společném úsilí při spuštění iniciativy hovořil i český fotbalový reprezentant a majitel týmu Sampi Jakub Jankto. „Když nastane situace jako tohle, musíme se spojit. I esportové organizace se spojily,“ řekl.

„Chceme jít příkladem a ukázat, že ochota a sounáležitost jsou vlastnosti, které je nutné předávat a podporovat,“ dodal záložník španělského Getafe. Mimochodem i tamní fotbalová scéna se nedávno přičinila – slavný Real Madrid podle Diario AS věnoval na pomoc Ukrajině minulý týden jeden milion eur.

Kup si tričko, podpoř Ukrajinu!

Pomoci válkou zmítanému ukrajinskému lidu můžete i koupí speciálního merche. Skrze Esports for Ukraine lze objednat trička s logem a claimem iniciativy a to v částkách 500, 1000 nebo 2000 korun.

„Veškerý výtěžek z prodeje triček Esports for Ukraine poputuje na pomoc Ukrajině. Hodnoty nestačí jenom vyhlašovat, ale i dodržovat,“ uvádí na svých stránkách Footshop, který unisex trička nabízí ve svém eshopu.

SEZNAM ZAPOJENÝCH SUBJEKTŮ DO INICIATIVY ESPORTS FOR UKRAINE

Asociace gamingových klubů, Czech News Center za podpory Sazka Eleague, Česká asociace esportu, Dark Tigers, Dynamo Eclot, eEriness, Enterprise, Entropiq, eSuba, Gifted Gaming, Glore, Gunrunners, Inaequalis, Inside Games, nEophyte, PLAYzone, Repre Gold, RVG BlackTrains, Sampi, SINNERS Team, Narcis Universe

Související články