Bývalý eSubák nebo střelec ze Sampi. Ostravská Cryptova představila nový CS:GO tým
Counter-Strike: Global Offensive Článek Bývalý eSubák nebo střelec ze Sampi. Ostravská Cryptova představila nový CS:GO tým

Bývalý eSubák nebo střelec ze Sampi. Ostravská Cryptova představila nový CS:GO tým

Jan Hrušovský

2. 2. 2022 09:12

Po týdnech spekulací představil ostravský tým Cryptova, v jaké sestavě se zúčastní letošní Counter-Strike: Global Offensive sezóny. 

Po minulé sezóně zůstali v sestavě Cryptovy pouze Martin "MAXX" Smolár a Tomáš "zyored" Cvaniga. Tým postupně opustili Maximilián "w8max" Macášek, Matúš "nelson" Bernát a Lukáš "Levi" Bouřa. 

Management ostravské organizace tak musel začít řešit, s kým vstoupí do letošního roku. A přivedl zkušené borce, s nimiž musí logicky mít velké ambice. 

Z eSuby zamířil do Cryptovy Lukáš "luko" Hrabčík. Právě on byl klíčovým hráčem Modré krve na podzimním finále Sazka eLEAGUE, kde tým dotáhl k bronzu. 

Dalším dílkem skládanky je Peter "jaro" Rauch. I on hrál v minulé sezóně Sazka eLEAGUE. Jarní část nejdříve odehrál po boku luka v eSubě, poté si dal několikaměsíční pauzu, aby se na podzim vrátil do ligy v dresu Dark Tigers. S nimi sice odehrál závěr soutěže, ale na lepší než šesté místo to nestačilo. 

Posledním borcem v sestavě bude Marek "kinzo" Bílek, který v minulém roce nastupoval za Sampi, s nímž si v jarní části Sazka eLEAGUE došel pro třetí místo. Jenže mezi hráči nefungovala správná chemie a sestava se v polovině roku 2021 rozpadla. Od té doby byl kinzo bez výraznějšího angažmá. 

To se nyní mění a papírově má Cryptova velmi solidní sestavu. Kam až to sestava dotáhne v silné česko-slovenské konkurenci se ukáže v následujících měsících. 

Sestava Cryptova CS:GO

Lukáš "luko" Hrabčík
Marek "kinzo" Bílek
Martin "MAXX" Smolár
Peter "jaro" Rauch
Tomáš "zyored" Cvaniga

Související články