Sazka eLEAGUE Článek

Brute a Sazka podpořili středoškolské studenty oboru počítačových her

Jiří Novák – Sazka eLEAGUE
10. 11. 2020 16:30 Sdílej:

Popularita profesionálního hraní počítačových her v Česku roste. Svědčí o tom také fakt, že se počítačové hry etablovaly jako maturitní obor na střední škole. První u nás. Doposud bylo možné tuto specializaci studovat jen v rámci vysokoškolského studia.

Studovat maturitní obor 3D grafika a počítačové hry můžou zájemci nově studovat na soukromé Střední škole Klíč v České Lípě. Jak funguje reálný esportový tým a všechno kolem, přijeli studentům povyprávět zástupci esportového týmu Brute a Sazky.  

„Studentům jsem prezentoval pohled na esport z manažerského pohledu. Tedy jaká je struktura organizace, že do týmu kromě managementu a samotných hráčů patří také týmový kouč, analytikové, psycholog a další. Dále jsem zdůraznil, jak je důležitá  práce na sobě samém a v neposlední řadě vliv fyzické kondice a správné výživy na  lepší soustředění a herní výkon,“ popisuje Tomáš Müller, manažer týmu BRUTE.  

Vojtěch Pres ze společnosti Sazka se podělil o své zkušenosti práce v esportovém prostředí a herní žurnalistice. „Snažil jsem se studenty inspirovat k tomu, aby byli hlavně aktivní. Zdůraznil jsem, že je dobré budovat síť důležitých kontaktů a také jak důležitý je osobnostní rozvoj,“ dodává Vojtěch Pres.

Přednáška Brute a Sazka na střední škole Klíč • Foto Sazka

Studenty návštěva odborníků na esport pohltila, více než hodinu pokládali další konkrétní otázky.

Studijní obor 3D grafika a počítačové hry kombinuje kreativitu s technologiemi a učí studenty dovednosti prostřednictvím toho, co je baví. Absolventi mohou najít uplatnění v herním průmyslu nejen jako profesionální hráči, ale také jako trenéři, event manažeři, teasteři, animátoři, herní distributoři, herní designéři, pořadatelé herních turnajů a další.