Bruins, Rangers či Devils. Tyto kluby NHL se zapojily do esportu
Článek Bruins, Rangers či Devils. Tyto kluby NHL se zapojily do esportu

Bruins, Rangers či Devils. Tyto kluby NHL se zapojily do esportu

Jiří Novák – Sazka eLEAGUE

9. 5. 2020 15:30

Sportovní týmy se čím dál víc zapojují do esportu. Nyní, v období koronaviru, je esport boom větší, než kdy dřív. U nás byla prvním týmem se svou vlastní esportovou sekcí AC Sparta Praha a to v září roku 2018. V zahraničí začaly profesionální týmy investovat do esportu přibližně o dva roky dřív. NHL nebyla výjimkou. 

Kluby z největší hokejové ligy se v letech 2016/2017 aktivně zapojily do světa elektronického sportu. První vlaštovkou v tomto smyslu byli New Jersey Devils.

V září roku 2016 se stali New Jersey Devils prvním týmem severoamerické NHL, kteří měli podíl v esportovém celku. "250 milionu lidí sleduje esporty, chceme se zapojit do rozvoje celého odvětví," komentoval většinový podíl v esportové organizaci Dignitas CEO Scott O'Neil. 

Dignitas je jednou z nejslavnějších esportových organizací na světě • Foto dignitas.com

Jen pár dní poté zakoupila skupina sportovních investorů podíl v severoamerickém Team Liquid. Členem této skupiny byl také Ted Leonsis, majitel Washington Capitals. Mezi investory patřil i slavný basketbalista Magic Johnson.

The Madison Square Garden Company vedle MSG vlastní i hokejový klub New York Rangers. Svatostánek tohoto hokejového celku byl několikrát hostem největších zápasů v League of Legends. I díky tomu zakoupila skupina vlastnící Rangers americký tým Counter Logic Gaming, esportovou organizaci nejvíce známou svým působením v severoamerickém LCS. 

Tampa Bay Lightning je jedním z nejsilnějších týmů posledních sezón NHL. Celek vlastní Jeff Vinik, který se v roce 2017 stal součástí organizace aXiomatic, o které již v článku byla řeč. Jde o onu skupinu, která zakoupila většinové vlastnictví Team Liquid. 

Overwatch League je v roce 2020 na ústupu, před třemi lety tomu bylo jinak. Liga získala spoustu investorů, jedním z nich byla firma Comcast Spectator vlastnící Philadelphii Flyers. V OL reprezentuje Philadelphii celek Philadelphia Fusion, který drží týmové barvy Flyers, tedy oranžovou a černou. 

Philadelphia Fusion drží klubové barvy Flyers • Foto Philadelphia Fusion

Zapojení do esportu neunikl ani domov nejproduktivnějšího hráče letošní sezóny NHL Davida Pastrňáka, Boston Bruins. Delaware North vlastnící tento klub investovala do organizace Splyce, jenž má své týmy např. v League of Legends či Call of Duty. 

Boston Bruins spojili své síly se Splyce • Foto Splyce

Související články