Bohemians slaví úspěch ve virtuálním fotbale. Ve finále eLEAGUE porazili Viktorii Plzeň
Článek Bohemians slaví úspěch ve virtuálním fotbale. Ve finále eLEAGUE porazili Viktorii Plzeň

Bohemians slaví úspěch ve virtuálním fotbale. Ve finále eLEAGUE porazili Viktorii Plzeň

David Randuška

31. 5. 2022 11:25

V klasickém fotbale vypadá titulek spíše jako ze světa sci-fi. Zatímco Viktoria Plzeň slavila titul ve Fortuna lize, pražské Bohemians hrálo ještě na poslední chvíli o záchranu. FIFA 22 eLEAGUE se nesla ale ve zcela jiném trendu. Zástupce Bohemians K1leris ve finále porazil T9Lakyho z Viktorie Plzeň. Třetí příčku bere Slavia, čtvrtá skončila Sparta.

Přitom největším aspirantem na titul v eLEAGUE byl právě plzeňský Lukáš "T9Laky" Pour. Ten v letošním ročníku patří k absolutní tuzemské špičce, navíc byl v roli obhájce (loni zvítězil v iSport lize, pozn. red.). 

Už v semifinále ale měl na mále. Kobbyho z pražské Slavie porazil 2:1 na zápasy, ale s nutnou dávkou štěstí. Sešívané eso nevyužilo několik tutovek. Martin "Kobby" Strnad si pak alespoň spravil chuť v boji o bronz. V derby porazil sparťanského Castera. 

I ve virtuálním fotbale jsou emoce! Kobby ze Slavie to předvedl několikrát • Foto CNC

Finálový thriller

Po duelu o třetí místo s v pražské fotbalové prodejně 11teamsports, kde se LAN akce konala, vše schylovalo k finálovému utkání mezi Bohemians Viktorií Plzeň

T9Laky zvítězil v prvním zápase a dlouho to vypadalo, že klání ukončí už v druhém. Aleš "K1leris" Kubík ale v poslední minutě dokázal vyrovnat a v prodloužení pak srovnal i stav zápasů. V rozhodujícím třetím utkání i za podpory svých fanoušků a na vlně euforie přetavil trojzápas v celkové prvenství v eLEAGUE

K1leris vyhrál první turnaj takového formátu a odnesl si prize money ve výši 40 tisíc korun. "Je to neskutečný pocit, protože vyhrát něco tak velkýho se mi nikdy nepovedlo," komentoval.

Ocenil rovněž atmosféru offline události. "Určitě jsem si to užil. Je to pro mě něco nového, vůbec na LANce. Tím, že hraju dva roky a moc lanky nebyly," řekl s odkazem na dva pandemii covidu, která LAN turnaje neumožnila.