Dota 2 Článek Boháči hrají Dota2! TOP 10 hráčů, kteří esportem vydělávají miliony

Boháči hrají Dota2! TOP 10 hráčů, kteří esportem vydělávají miliony

pav

23. 3. 2020 10:30

Esport se v posledních letech začíná přibližovat reálným sportovním akcím čím dál rychleji. Nejen v prestiži a zaplněných stadionech, ale i ve výdělcích pro hráče. Podívejte se s námi, kteří mladíci, jenž se od počítačů ve svých pokojích dostali k milionovým výplatám, to dotáhli nejvýše. Tohle je nejlépe vydělávající desítka esportových hráčů ke konci roku 2019. Pozor, jeden spoiler – úplně všichni hrají Dota 2.

10. Sumail Hassan – SumaiL

Výdělky: 3,6 milionu dolarů (91,4 milionu korun)

Teprve jednadvacetiletý pákistánec Sumail je nejmladší hráč, který kdy překonal příjmy ve výši jednoho milionu dolarů. Prestižní magazín Time ho dokonce v roce 2016 zařadil mezi 30 nejvlivnějších teenagerů na světě! Prošel týmy Evil Geniuses a Quincy Crew, od ledna 2020 reprezentuje barvy týmu OG.

9. Maroun Merhej – GH

Výdělky: 4,1 milionu dolarů (104,2 milionu korun)

24letý Libanonec GH začal v roce 2014 pod hlavičkou Wired Gaming, pak se přes E-LAB dostal do prestižního týmu Liquid, který pozvedl až k triumfu v The International 2017 a druhému místu o dva roky později. Od listopadu 2019 hraje pod týmem Nigma, který založili čtyři z pěti šampionů International z roku 2017.

8. Ivan Ivanov – MinD_ContRoL

Výdělky: 4,5 milionu dolarů (114,3 milionu korun)

Bulharský kolega minule zmiňovaného GH, se kterým prošel týmy Liquid i Nigma, je jednou z největších hvězd scény Dota2, nevyhla se mu ale ani kontroverze. V roce 2018 pod jiným tagem v průběhu zápasu, který prohrával, psal do chatu urážky směrem k Rusům a ptal se, proč je Hitler nevyzabíjel.

7. Amer Al-Barkawi – Miracle-

Výdělky: 4,7 milionu dolarů (119,4 milionu korun)

Další vítěz The International 2017 s týmem Liquid, který následně založil Nigma, se narodil polské matce a jordánskému otci. Do světa Dota2 se dostal skrze (monkey)Business, později rebrandovaný jako OG, a patří mezi nejpopulárnější postavy ve světe esportu.

6. Kuro Takhasomi – KuroKy

Výdělky: 5,1 milionu dolarů (129,6 milionu korun)

Další hvězda Liquid, která od konce loňského roku válí pod značkou Nigma. Jeden z pouze tří hráčů historie, kteří odehráli každý The International, začal s videohrami podle svých slov hlavně kvůli zdravotním potížím, které omezovaly funkci jeho nohou.

5. Topias Taavitsainen – Topson

Výdělky: 5,4 milionu dolarů (137,2 milionu korun)

Mladík z týmu OG je známý pro svůj neobvyklý styl. 21letý Fin, který hraje Dotu od svých osmi let, se chtěl původně stát kuchařem, pak se vydal cestou pro–gamera. Vyneslo mu to mimo jiné dva triumfy z The International za sebou.

4. Sébastien Debs – Ceb

Výdělky: 5,5 milionu dolarů (139,7 milionu korun)

27letý Francouz Ceb „vyskautoval“ předchozího zmíněného Topsona pro OG. Za svoji kariéru prošel několika týmy, než v roce 2016 zakotvil u OG jako kouč a po několik let také hráč.

3. Anathan Pham – ana

Výdělky: 6 milionů dolarů (152,4 milionu korun)

20letý Australan hraje pod vlajkou OG (s dvouletou přestávkou) od roku 2016, kdy přešel z Invictus Gaming, kde začal svou profi kariéru. Momentálně si užívá pauzu od kompetitivního hraní, v příští sezoně se ale plánuje vrátit.

2. Jesse Vainikka – JerAx

Výdělky: 6,5 milionu dolarů (165,1 milionu korun)

Finský hráč, který začínal na hře Heroes of Newerth a má za sebou i službu ve finském námořnictvu. Ve světě Doty se pohybuje od roku 2013, kdy byl supportem týmu Rat in the Dark. Po krátkém působení v týmu Liquid zakotvil v OG, vyhrál dvakrát The International a letos v lednu završil svoji kariéru.

1. Johan Sundstein – N0tail

Výdělky: 6,9 milionů dolarů (175 milionu korun)

27letý Dán také začínal na Heroes of Newerth, k Dotě se pod hlavičkou týmu Fnatic posunul v roce 2012. V roce 2015 byl jedním ze zakladatelů OG a také kapitánem týmu, zůstává nejdekorovanějším profi hráčem, vyhrál čtyř Major Championships a dvakrát The International.

Chceš být profíkem Dota 2? Zapoj svůj tým do poslední kvalifikace, která je otevřena široké veřejnosti. Hraje se ve čtvrtek 26. března »

Související články