Blogg1s z eSuby: Jsme dobrá parta, ale ještě jsme se neviděli. Potřebujeme teambuilding
Counter-Strike: Global Offensive Článek Blogg1s z eSuby: Jsme dobrá parta, ale ještě jsme se neviděli. Potřebujeme teambuilding

Blogg1s z eSuby: Jsme dobrá parta, ale ještě jsme se neviděli. Potřebujeme teambuilding

Jiří Novák – Sazka eLEAGUE

27. 5. 2020 12:45

Dominik "blogg1s" Janita a Jaroslav "Sank1" Chlumský byli součástí velkého studiového rozhovoru s Michalem "Mishek" Kabelem. Ten s kluky probral nejen poslední kolo Sazka eLEAGUE CS:GO, ale taky situaci v týmech. Sampi své změny udělaly a dařilo se jim. eSuba se potácí ve stálé sestavě na sedmém místě, změny v plánu nemají. Co jim nejvíce pomáhá?

Esuba si v dosavadním průběhu Sazka eLEAGUE připsala pouhé tři body a trápí se na sedmé příčce. „Každý tým si projde po třetím, čtvrtém měsíci nějakou krizí,“ zdůvodňuje propad „modré krve“ Blogg1s. 

Podle mladého ostravského střelce se v tomto období ukáže, jak silný tým doopravdy je. „I kdybys měl nejlepší psychiku na světě, tak to s tebou něco udělá,“ komentuje Blogg1s tlak z okolí. Esuba je neslavnější organizací na česko-slovenské esport scéně a její hráči bývají automaticky pod velkým tlakem. 

„Sedli jsme si s managementem a dostali jejich plnou podporu, víme, jak silná může naše sestava být,“ oceňuje mladá puška silného týmového ducha. 

Sank1 na Blogg1sova slova navázal: „Přijde mi, že vás lidi teď zbytečně moc grilují, vy jste dokázali postoupit do ESEA Advanced ligy, což je, myslím, pro český tým velice dobrý začátek.“ 

Sampi si prošli stejnou krizí, kterou nyní prožívá eSuba, a jejich trenér věří, že podobný osud čeká taky českou jedničku Sinners.

„Stoprocentně to přijde taky, ještě nevíme kdy. Podívejte se do světa, každý tým to potká, možná Astralis se podařilo udržet se delší dobu na vrcholu," řekl.

"Lidi si musí uvědomit, že ta krize nepotrvá do konce roku. Kluci z eSuby ukázali, že věří sestavě, my jsme naopak pár hráčů vyměnili. To neznamená, že jedna či druhá možnost je špatná," doplňuje Sank1.

Blogg1s později přidal problém týkající se teambuildingu: "Chybí nám ještě nějaký ten lidský kontakt, zajít si někam na jídlo, pobavit se."

Situace ohledně koronaviru ovlivnila chod celého týmu, když eSuba nemohla uspořádat týdenní bootcamp, který měla naplánovaný. Hráči se tak od začátku roku nesetkali a ani po 5 měsících v jednom týmu se neslyšeli jinak než online. 

Podívejte se na celý rozhovor ve složení Mishek + Sank1, blogg1s:

Související články