Counter-Strike: Global Offensive Článek BLOG: Letos budeme bez Majoru, Brazílie bojuje s koronavirem, neúspěšně

BLOG: Letos budeme bez Majoru, Brazílie bojuje s koronavirem, neúspěšně

Jiří Novák – Sazka eLEAGUE

25. 6. 2020 14:40

Fanoušci Counter-Strike: Global Offensive prožívají nejdelší pauzu mezi Majory v historii. Od prvního turnaje v Jönköpingu na konci roku 2013 se minimálně dvakrát ročně utkali ti nejlepší na Majoru. Turnaj v Rio de Janeiru se měl odehrát v květnu 2020, nakonec byl kvůli koronaviru přesunut na listopad. Pravděpodobnost, že by se turnaj opravdu odehrál, je minimální.

Od začátku jara bylo jasné, že v první polovině roku se Majoru nedočkáme. Koronavirová krize byla v plném proudu, turnaje se hrály výhradně online. 

Soutěž tak byla přesunuta na listopad, byl představen nový systém kvalifikace. Po celý rok bojují týmy za účast na největším turnaji v historii CS:GO, neboť na brazilském Majoru by se mělo hrát o 2 000 000$. Otázkou je, zda se v letošním roce odehraje. 

FaZe vyhráli ESL Belo Horizonte 2018 • Foto ESL

Brazílie je druhou zemí s největším počtem případů koronavirové nákazy. Nakazilo se 1 200 000 lidí a a viru podlehlo 54 000 občanů. 

Narozdíl od většiny ostatních států, jako jsou Spojené státy americké či Rusko, denní počet nových případů nákazy v Brazílii stále nedosáhnul svého vrcholu. 

24. června bylo nahlášeno necelých 41 000 nově nakažených a vše napovídá tomu, že čísla klesat nebudou. 

Situace by se dala porovnat s Německem. Tam vyvrcholila nákaza koronavirem na přelomu března a dubna. Organizátoři turnaje v Kolíně nad Rýnem doufají, že budou moci uspořádat turnaj na konci srpna bez diváků. To znamená, že mezi vrcholem v počtu nově nakažených a potencionálním uspořádáním LAN turnaje je pět měsíců. 

Pokud bychom podobné statistiky převedli na Brazílii, vyjde nám termín konce listopadu, případně začátku prosince. Problémem je, že čísla se nezastavují a není jisté, zda se Brazílie dokáže porvat s virem tak jako Německo. 

Nečekejme proto, že se letos Majoru v Brazílii dočkáme. Minimálně pro diváky zůstanou pravděpodobně brány arény zavřené.

 

Související články