Dota 2 Článek BLOG: Jak jsme dostali klepec v kvalifikaci Sazka eLEAGUE Dota 2

BLOG: Jak jsme dostali klepec v kvalifikaci Sazka eLEAGUE Dota 2

Tereza Janovská

20. 3. 2020 15:22

V Dotě 2 se v Česku zatím moc turnajů nekoná, o to větší radost byla, když Sazka eLEAGUE zvolila mou oblíbenou hru. A co bych to byla za správnou redaktorku ligy, kdybych si tu kvalifikaci taky nevyzkoušela. Jak jsme dopadli? No, sláva to z naší strany nebyla...

S Dotou jsem začala někdy před 3,5 roky, tudíž relativně nedávno, a mám nahraných nějakých 1600 hodin. Skillem se rozhodně nerovnám špičce, spíš slabšímu průměru. Co si budeme nalhávat. Ale i přes to mě hra baví, máme tým, se kterým pravidelně hrajeme, a tak jsme si řekli, že si vyzkoušíme i kvalifikaci.

Výsledky, pavouk, vše o druhé kvalifikaci »

Ambice na postup jsme rozhodně neměli, jelikož jsme procházeli takovou větší krizí a z posledních 15 zápasů vyhráli tak dva, byl by pro nás postup do druhého kola úspěch.

Trochu nám komunikace vázla ještě před startem kvalifikace. Přestože jsme se domlouvali tři dny předem, vypadl nám na poslední chvíli pátý hráč, který musel jít neodkladně grilovat. Ehm. Do uzávěrky zbývala hodina, ale naštěstí se nám podařilo sehnat náhradníka.

Redaktora Sazkaeleague.cz Tereza Janovská si vyzkoušela kvalifikace Dota 2. S týmem vypadla hned v prvním kole. • Foto Twitter

Hned další problém nastal při pick/ban fázi. V týmu máme jediného velmistra, tak jsme ho napasovali do role kapitána, aby nám vybral vhodné hrdiny. Což o to, vybral to nakonec pěkně, ale jelikož polovina týmu během výběru odešla pro svačinky, či pro co, dopadlo to tak, že polovina z nich dostala hrdiny, které hrála vůbec poprvé. S Ogre Magim jsem se tak musela přesunout ze soft supporta na pátou pozici, kam bych si normálně vybrala někoho jiného. Ale co už, nějak se s tím popereme.

Další moment, kdy jsme se chytali za hlavy, nastal asi v páté minutě.  Náhradník nám řekl, že si doteď myslel, že má hrát soft supporta. S Bloodseekerem… Dobře.

Zapoj i ty svůj tým! Třetí kvalifikace Dota 2 se hraje v sobotu 21. 3. »

Nebudu vás napínat dlouho. Hned v prvním kole jsme proti sobě dostali tým backstabbed boys plný zkušených hráčů s hodnocením immortal, a tak jsme moc šancí neměli. Protivníci hráli skvěle, po 24 minutách hry jsme prohráli se skóre 11:53.

Kvalifikaci jsme si přesto užili, byla to pro náš tým zase nová zkušenost. Ani jsme se u toho moc nepohádali, což občas umíme na jedničku. Trochu nás hřeje na srdci, že naši protivníci nakonec celou kvalifikaci vyhráli, sledovali jsme je pak až do finále a postup si skutečně zasloužili. Hráli opravdu skvěle a budeme jim fandit dál.

Související články