BLOG: eSuba musí vyhrát. Prohra proti Defeaters by mohla znamenat změny
Counter-Strike: Global Offensive Článek BLOG: eSuba musí vyhrát. Prohra proti Defeaters by mohla znamenat změny

BLOG: eSuba musí vyhrát. Prohra proti Defeaters by mohla znamenat změny

Jiří Novák – Sazka eLEAGUE

4. 5. 2020 10:00

Co jméno, to pojem. Hráči zastupující "modrou krev" nejsou žádnými nováčky na česko-slovenské scéně. Čekaly se velké věci. Top 3, možná i výhra? Realita je jiná. Poslední místo, jediný bod po remíze s RAMS a forma neexistující. Chybí štěstí, týmovost. Hráči netrefují své střely. Kdy bude trápení eSuby konec? 

Dost možná příští týden. Esuba neměla zatím v lize žádného horšího soupeře, snad až na RAMS, se kterými se rozešli po kolapsu na druhé mapě smírně. Sinners, Gunrunners i Sampi jsou týmy, které "eSubáci" potkali v nejhorší možný moment. 

Sinners jsou stále nejsilnějším týmem na česko-slovenské scéně. Gunrunners jsou v parádní formě a Sampi se rozjíždějí ke comebacku. Jako další je čekají Defeaters. Pokud ani v tomto souboji nezíská eSuba plný počet bodů, je třeba provést změny. Slovenská organizace přišla minulý týden o svého kapitána, proti Gunrunners i poprvé prohráli. 

Nejtemnější scénař pro eSubu je prohra v 5. kole Sazka eLEAGUE. Již nyní začínají být fanoušci netrpěliví. eSuba je dlouhodobou jedničkou mezi česko-slovenskými týmy. Poslední místo není přijatelné. Kde ale hledat chyby? 

Tomáš "benq1" Masaryk je dlouhodobou tváří organizace. Trenérem je třetím rokem, ke konci minulého roku se i díky němu řadila eSuba mezi nejsilnější tuzemské celky. Kouč má pouze omezenou působnost, hráči musí výsledky uhrát na serveru sami. Slabý článek není v týmu jasný.

Plejeři makají. Benq1 to dává výrazně najevo i ve svých pozápasových vyjádřeních. Největším problémem je sebevědomí. První výhra v nadcházejícím kole by mohla být impulsem, který eSuba potřebuje. Pokud ale bude trápení pokračovat, změny budou na místě.

Související články