Sazka eLEAGUE Dota 2 Článek

Bitva do poslední chvíle. Grandfinále ovládli Hippomaniacs v pátém zápase

maa
13. 6. 2021 21:40 Sdílej:

Je znám nový mistr Sazka eLEAGUE Dota 2. Jarní split letošního roku po neuvěřitelné pětizápasové bitvě vyhráli hráči týmu Hippomaniacs, kteří si poradili s Rozbíječi, největším překvapením play off, 3:2 na zápasy.

Hippomaniacs - Young 2:0

Kdo se dostane blíž postupu do grandfinále? První zápas napjaté série mezi Hippomaniacs a Young měl jasného vítěze. Hippomaniacs od začátku do konce váleli a nedali prostor na žádné spekulace. 

Jestli chtěli Young zabojovat o postup, museli ve druhém zápase zabrat. To se jim však nepodařilo už u draftu a v zápase je Hippomaniacs jednoznačně přejeli. Cesta týmu Young tak končí tady, za předvedené výkony v rámci celého jarního splitu se však rozhodně stydět nemusí. O postup do grandfinále, kde už čekají Rozbíječi, si to tak rozdá eSuba s Hippomaniacs.

Hippomaniacs - eSuba 1:0 (BO3)

Kdo vyhraje, postoupí do grandfinále. V prvním zápase byli o krok blíže Hippomaniacs. Už při draftu dobře volili hrdiny, kteří se skvěle doplňovali a eSuba na jejich herní plán nenašla žádnou odpověď. Hippomaniacs tak byli výhru od postupu.

Do druhého zápasu pickla eSuba Ademu jeho oblíbenou Broodmother, ani to však na odvrácení vyřazení nestačilo. Hippomaniacs předvedli znovu precizní formu a nenechali nic náhodě. Zajistili si tak postup do grandfinále, kde se utkají s Rozbíječi.

Hippomaniacs - Rozbíječi 3:2 (BO5)

Finále se vším všudy. Rozbíječi se nenechali zaskočit aktivní hrou soupeře, který od první chvíle byl o krok vpřed. Po dvacáté minutě se ale strany otočily a byli to právě Rozbíječi, kdo začal diktovat tempo zápasu. Po fantastickém výkonu tak hru otočili a vybojovali první cennou výhru. 

Do druhého zápasu se snažili jít Rozbíječi s nečekaným draftem, který mu však vůbec nevyšel. Mambose s jeho Storm Spiritem nedokázali vůbec ničím zastavit a ten si pro Rozbíječe chodil jako do supermarketu. Vyrovnáno – 1:1.

To, co nevyšlo ve druhém zápase, vyšlo Rozbíječům ve třetím. Favorizované Hippomaniacs k ničemu nepustili a ukázali, že se rozhodně nenechají ničím rozhodit. Po vítězném konci jsou tak jedinou výhru od titulu. 

Rozbíječi do čtvrtého vzájemného zápasu vstoupili o něco lépe a dlouho se jim dařilo držet soupeře na uzdě. Jenže jak se říká: Neříkej hop, dokud nepřeskočíš. Hippomaniacs zabrali a urvali vítězství pro sebe, je tak srovnáno na 2:2.

O vítězi rozhodl až pátý zápas, který stejně jako ty předchozí nabídl neuvěřitelné bitvy. Hra se přelévala z jedné strany na druhou, nakonec to ale přeci jen byli Hippomaniacs, kteří byli o něco klidnější a vyvarovali se většímu počtu chyb. Podruhé za sebou tak ovládli jarní split a vybojovali prize pool v hodnotě 50 tisíc korun.