Česko-slovenská liga  elektronického sportu
Sazka eLEAGUE Novinky

Beckham investuje do esportu. Takové jméno pozvedne celý byznys, těší Šmicera

pav
2. 7. 2020 14:18 Sdílej:

Šmicer předstihl Beckhama? I tak by se to dalo říct... Český internacionál Vladimír Šmicer byl minulý týden představen jako investor a mentor esportového týmu Entropiq úspěšného pokerového hráče Martina Kabrhela. Pár dní nato se do byznysu kompetitivního hraní videoher pustil i bývalý kapitán anglické reprezentace David Beckham. Co na jeho zapojení "Štístko" říká?

Reklama

Beckham je spolumajitelem fotbalového týmu Inter Miami, který působí v americké MLS, a teď se stal i jedním z investorů britské organizace Guild Esports hrající Rocket League, Fortnite a samozřejmě FIFA.

„Minulý týden byl úžasný, titul získala Slavia a Liverpool. A já jsem předstihl Davida Beckhama,“ usmívá se Vladimír Šmicer.  „Pro esport je skvělé, že se do něj zapojí osobnost Beckhamova formátu. Jeho přítomnost zase o něco více pozvedne celý byznys, takže to pomůže všem,“ cituje Šmicera tisková zpráva týmu Entropiq.

Co by mohla být další úroveň? 47letý Šmicer, který je odjakživa velkým fanouškem hraní na PlayStation, by se ještě třeba sám mohl stát esportovým profíkem. Bývalí spoluhráči už se ho na to prý vyptávali. „Ale musel jsem jim vysvětlovat, že už jsem za zenitem i v tomto odvětví,“ řekl Šmicer s úsměvem.

Šmicer byl jako investor, ambasador a mentor nového, ale velmi ambiciózního týmu Entropiq představen minulý týden. Do FIFA sekce organizace v zeleno-černých barvách, kde hrají RIIJK či Huhnak, nastupuje do akademie i jeho syn Jiří alias Georgino.

Související články